правилно ли съм изчислил тези тонколони?
-
jenko
- чете и пита

- Мнения: 93
- Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:00 am
- Местоположение: Стара Загора
- Обратна връзка:
правилно ли съм изчислил тези тонколони?
Подариха ми две кутии за тонколони- 23 литра. Помъчих се да им сметна говорители за да възпроизвеждат от 80 Хз нагоре в затворен обем:
f3=80Hz
Qт= 0.707
Qм= 4.5
Qeр=0.336
fр= 32 Хз
Правилни ли са изчисленията ми? Усъмних се защото резонансната честота на високоговорителя излезе 32 Хз- не е ли много ниска?
f3=80Hz
Qт= 0.707
Qм= 4.5
Qeр=0.336
fр= 32 Хз
Правилни ли са изчисленията ми? Усъмних се защото резонансната честота на високоговорителя излезе 32 Хз- не е ли много ниска?
-
Nanko Rusev
- има сериозен опит

- Мнения: 2317
- Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
-
jenko
- чете и пита

- Мнения: 93
- Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:00 am
- Местоположение: Стара Загора
- Обратна връзка:
...
Разполагам само с две кутии, които са неразпробити, и за които търся подходящи говорители. Изчисленията извърших с помощта на книгата на Димитър Попянев ''Конструиране на озвучителни тела''
-
bachelor
- има опит

- Мнения: 202
- Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Re: ...
Какво по точно не им е разпробито? Кажи повече за тях...jenko написа:Разполагам само с две кутии, които са неразпробити, и за които търся подходящи говорители. Изчисленията извърших с помощта на книгата на Димитър Попянев ''Конструиране на озвучителни тела''
-
bachelor
- има опит

- Мнения: 202
- Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Re: ...
Лично на мене ми се струват тънички... Ако са ти вярни сметките е време да кажеш какво си харесал за говорителjenko написа:кутиите нямат отвори за високоговорители-мога да сложа какъвто си искам размер говорител. Има само дупка за буксата.Стените на кутиите са с дебелина 12 мм.
-
Nanko Rusev
- има сериозен опит

- Мнения: 2317
- Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
Re: ...
Според мен тези кутии ги хвърляй .. 12мм .... това е като при ширпотреба. Несириозно е.
Иначе какво искаш да правиш в тези кутии? В 23 литра затворен обем много неща ще свирнат ...
Иначе какво искаш да правиш в тези кутии? В 23 литра затворен обем много неща ще свирнат ...
-
Nanko Rusev
- има сериозен опит

- Мнения: 2317
- Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
Re: ...
Женко, целта на форума е да се постигне резултат който да те радва и да надхвърля неколкократно като качество "техниката" на пазара за съотвените пари, а не да стане нещо колкото да не съжалявашjenko написа:А става ли с този български благоевградски VK 201BF4 / BF8- 80-20000Хз, 91 Дб, 15вата, 8 инча?Поне е евтин и няма да съжалявам.
- nikiss
- има известен опит

- Мнения: 47
- Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 1:00 am
- Местоположение: варна
- Обратна връзка:
Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?
Ориентирай се към по малки говорители, 5 - 6'', според мен 5'' са подходящи, хубаво би било и да оребриш кутиите, аз лично бих взел една дървена летва 4 на 4 см, срязваш я на дължина колкото ти е разстоянието между страничните плоскости, удряш по един диагонал на страниците и залепяш летвата в пресечната на диагоналите между двете плоскости. малко сложно за обяснение но се надявам да ме разбереш какво имам в предвид
идеята е да се избегне вибрацията на плоскостите
не знам как се прикачат файлове тук но мога ако пратиш е-маил да ти пратя картинка нарисувано да разбереш за какво става въпрос
nikiss@gbg.bg
идеята е да се избегне вибрацията на плоскостите
не знам как се прикачат файлове тук но мога ако пратиш е-маил да ти пратя картинка нарисувано да разбереш за какво става въпрос
nikiss@gbg.bg
-
D.Kolev
-
jenko
- чете и пита

- Мнения: 93
- Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:00 am
- Местоположение: Стара Загора
- Обратна връзка:
...
plamkata.1990@abv.bg БлагодаРя предварително!
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта