Помощ-съб.

Съобщение
Автор
Аватар
stalov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 1:00 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Помощ-съб.

#1 Мнение от stalov »

Здравейте,

Реших да посъбера малко информация преди да се захвана с първия ми проект.
Искам да си направия SUBWOOFER.Чета всичко което мога да намеря в форума.Свалих си и БасБокс 6про...която още не съм разучил нацяло.
Разполагам с около 200-250 лв.Спрял съм се на два говорителя
Visaton W250, W250S.
Не съм убеден че смятам правилно параметрите на филтрите и размера на кутията.( а за усилвателя съм още "зелен" и ще потърся някой да ми го направи ...ако има хора които с това си вадят хляба нека ми пишат ЛС )
Ако някой разполага или е правил подобен съб. ще съм много благодарен да ми помогне...поне първия път.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sylis »

Ако си се спрял точно на Visaton-ския W 250,нека поне да е S.. ;),но за 200-250 лв ще ти е малко трудничко да направиш всичко(добре изработена кутия,усилвател,филтри,да не забравяме и самия говорител).Възможно е но с много компромиси и крайния резултат разбира се няма да бъде задоволителен. Щом ще е само за събуфер,можеш да минеш на усилвател B-klass и по този начин да избегнеш нуждата от по-голям радиатор.Трябва също да решиш и какъв тип предпочиташ да е кутията,дали с ФИ дали затворена,а защо не ТЛ или хорна,но вече става въпрос за много големи обеми,както се уверих и аз самия ;).Също трябва да уточниш за какво ще се ползва точно,дали за домашно кино или за слушане на музика,защото има разлика.Като си отговориш сам на себе си на тези въпроси можеш да пристъпиш към по нататъшно развитие.

пп:Според мен този говорител ще ти глътне доста голям обем за да го накараш да слезне до към 35 хц (100-тина литра поне и настройка на ФИ на 32-35 хц),това при условие че няма други допълнителни филтри повдигащи АЧХ

Аватар
stalov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 1:00 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

#3 Мнение от stalov »

1.ОК...Ще добавя още 50-100 лв.
2.Ще слушам само музика ...
Моля предложете ми друг по подходя6 говорител (от Visaton 250 S )и от къде мога да го купя

Gavril Gavrilov

#4 Мнение от Gavril Gavrilov »

Поясни само за типа музика, защото ако търсиш дискотечен, ритащ в корема бас, ще се разминеш малко със съветите, които ще получиш тук. Повечето знаещи тук ще ти дадат насоки за по-музикален съб, който няма да доминира над останалия звук, както е модерно да се слуша покрай станалия на конфекция рап; а ще се слива със средите и ще ти даде пълна представа за това което слушаш.

Sergo

#5 Мнение от Sergo »

MLTL-a който направих с W250S, според субективното ми мнение се получи много добре. Баса е стегнат, по сметки с басбокспро под 8мсек. Недостатък е обема 120л. Баса определено не доминира и не "дърпа" музикалната картина надолу, но когато го има е много приятно. По мойте сметки този говорител се представя задоволително само в МЛТЛ, в чист басрефлекс все не успява да слезе достатъчно ниско с приемливи групови закъснения! Ако искаш суб-а да е с по-нормален размер зарежи този говорител.

Аватар
stalov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 1:00 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

#6 Мнение от stalov »

Ok ..но кой друг бихте ми препоръчали.

Gavril Gavrilov

#7 Мнение от Gavril Gavrilov »

Защо не прегледаш секцията за Car Loudspeakers? GPS има публикувани ТОНОВЕ проекти с разнообразни говорители, анализирал е поведението им в прости конструкции, както и в по-сложни, и е описал кои стават за домашно ползване и кои са стриктно за кола.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

А защо залагаш на sub като отделно тяло, след като е за музика ? :wink:

Аватар
stalov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 1:00 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

#9 Мнение от stalov »

Имам колони ....но ми се струва че баса хич го няма ..

Аватар
stalov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 1:00 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

#10 Мнение от stalov »

Моля, ако някой скоро е правил подобен съб...нека сподели
мнение..

Аватар
stalov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 1:00 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

#11 Мнение от stalov »

Все пак благодаря на всички ...

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Stoqn »

Според мен този усилвател ще ти свърши идеална работа
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1025522&parent=5031
и проекта на W250S в МЛТЛ ще си повече от доволен.
Успех :wink: :wink:

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от poseydon »

Stoqn според теб този усилвател, който си показал на базата на ТДА 7294 ли е реализиран? И тези 100 вата на 4 ома не са ли пресилени за този интеграл или може би бъркам...

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Stoqn »

Мисля ,че не е интегрален.Сигурно е транзисторен с малък ток на покой.TDA 7294 e 100W но с много голям процент изкривявания.Усилвателите който ги вграждат в активните събуфери са или клас В или клас Д.Мисля че е безмислено на един събефер да го захранваш с клас А стъпало.А за 100W не знам трябва да се измери дали е точно толкова.

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от poseydon »

Stoqn, да така е, но понеже съм виждал някои от техните автомобилни решения и те са базирани на ТДА 7294, сега най-новите им модели не знам, аз говоря за по-старите, та затова си помислих че може би за да си улеснят производството слагат еднакви крайни стъпала на всичките си продукти.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост