интересува ме когато колоните са свързани към усилвателя по начина наречен - biwiring променя ли се съпротивлението-да речем от 8 ома пада ли на 4 ? колоните ми са JBL E-60 и имат опция за biwiring
имаме спор с един приятел (доста по-разбиращ от мен ) който твърди че омажа пада при biwiring та по повода изчетох всичко което открих в нета за biwiring и никъде не се споменава за промяна в съпротивлението
тва беше причината да питам тук
благодаря за отговора !
ок , next question до това дали има полза от biwiring . зная че вече има тема по въпроса и я изчетох три пъти -след последния препрочит глупавото изражение на лицето ми сякаш се засили
колоните ми както споменах са JBL E-60 усилвателя е harman/kardon AVR-140 да ползвам ли biwiring или не ?
Ползата от bi-wiring се проявява единствено при ползване на два отделни усилвателя. Целта е да се осигури максимално кратък и с ниско съпротивление път за обратното ЕДН ( back EMF ) генерирано от всеки един от високоговорителите.
Да, само дето в единият случай токовете ще текат по отделни проводници и така няма да се модулира или поне ще се модулира в доста по-малка степен сигналът подаван на високотоновият високоговорител.