Мерси предварително
Въпросче:)
-
icakars
Въпросче:)
Купих си усилвател 2х100 и сега изкам да си направя колоните сам, и изкам ако може да ми помогнете с информация колко мощни трябва да бъдат говорителите (Басовете, цредите и пищялките) и как трябжа да са да са свързани. Също и по колко ома трябжа да са 4е да се получи общо съпротивление 8 ома.
Мерси предварително

Мерси предварително
- jeronimo
- има известен опит

- Мнения: 56
- Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 1:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
Ако искаш наистина да направиш добри колони,то първо си свали книгата на Д.Попянев "Конструиране на озвучителни тела".Намира се в раздел download(горе вляво).Прочети книгата и ЧАК ТОГАВА пак питай ако нещо не ти е ясно.И за начинаещ 3-лентово ОТ би било доста висока цел.Препоръчвам ти 2-лентови колони.Важно е като си избираш говорители(високи,ниски) те да са с близка,даже ако може еднаква чувствителност.
Наслука
!!!
Наслука
-
Rumen Zografov
- BG Audio Team™

- Мнения: 736
- Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
-
Nanko Rusev
- има сериозен опит

- Мнения: 2317
- Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
To "фулреиндж" e най-простото за тези дето си нямат представа, налиastor написа:Защо начинаещите веднага се хвърляте на 3- лентови системи.Знаеш ли колко е сложно да нагодиш филтрите ??. Или си мислиш че като е фулреинжд или 2-лентова , обезателно свири по зле от 3-лентова.
Вземи направи за начало я фулреиндж я 2-лентова за да видиш как стоят нещата.
-
Miroslav Danov
- трупа сериозен опит

- Мнения: 451
- Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
-
Rumen Zografov
- BG Audio Team™

- Мнения: 736
- Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
-
Nanko Rusev
- има сериозен опит

- Мнения: 2317
- Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
-
Rumen Zografov
- BG Audio Team™

- Мнения: 736
- Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Напротив,дори в затворен обем,с фулрейндж няма да мине през мъките на филтрите,разположението на говорителите,изчисленията (не че при фулрейнджа ги няма)....а те са си полезни крачки към изкачването на аудио-върховете....не може от Драгалевци да скочи на Черни Връх директноastor написа:Говорех за Фулреиндж в затворен обем, Вие веднага си помислихте за Хорни и TL

-
Nanko Rusev
- има сериозен опит

- Мнения: 2317
- Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
Т.е. бягайки от трудното отива в нещо което със сигурност НЕ СТАВА ?astor написа:Да кажем имаше някога в БГпроизводството едни тонколони с широколентов говорител Елипсовиден 6 W. Беше в затворен обем.Ако трябва и точното наименование ще намеряNanko Rusev написа:Дай конкретен примерastor написа:Говорех за Фулреиндж в затворен обем, Вие веднага си помислихте за Хорни и TL
- batkorosen
- има опит

- Мнения: 25
- Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
От друга страна не е нужно да се открива топлата вода. В този форум има достатъчно готови решения. Напр. 40-и няколко литровите ОТ с фазоинвертор с кевларения 20 см бас на монакорд е едно относително икономично решение. На изложението на 4 етаж ги чух и свиреха много добре. Още повече че могат да се намерят и не чак толкова скъпи говорители с подобни параметри. Пък да каже и какъв е точно усилвателя за да знаем за какво се бори.
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта