Аудио кабели

Съобщение
Автор
xeb

Аудио кабели

#1 Мнение от xeb »

Каде мога да си намеря по-евтини аудио кабели!

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Аудио кабели

#2 Мнение от Angel Dimitrov »

xeb написа:Каде мога да си намеря по-евтини аудио кабели!
магазините на Фактор , Eagle - Silver line , или Тransmission alpha. Последния е малко екзотичен :)

Мостовия кабел е другото предложение но си прецени кое е по-изгодно или ушеприятно ;-)

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от Ivo_Hristev »

Уточни за какви връзки ти трябват кабелите. За колони или за източник ?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Аудио кабели

#4 Мнение от Nanko Rusev »

xeb написа:Каде мога да си намеря по-евтини аудио кабели!
Като говорим за евтини:

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... pic&t=2324

Аватар
juslen
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 12:00 am
Местоположение: Sofia city

#5 Мнение от juslen »

И аз наскоро си търсих такива кабели и намерих едно складче в Красно село.Доста добри цени-взех си кабел 3 квадрата със силиконова изолация за 1.30лв.метъра.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nikolay Kolev »

Мрежовите кабели- ftp utp също са евтин и добър вариaнт. Също и обикновен меден проводник с лакова изолация. Тези едножилните за електро инсталациите които са бели не ми харесват нещо.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
juslen
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 12:00 am
Местоположение: Sofia city

#8 Мнение от juslen »

nightyj написа:Мрежовите кабели- ftp utp също са евтин и добър вариaнт. Също и обикновен меден проводник с лакова изолация. Тези едножилните за електро инсталациите които са бели не ми харесват нещо.
И аз бях решил да взимам подобни-звънчеви или мостови,обаче голяма икономия-10ина лв.Затова взех стандартен аудио кабел,тук обаче изниква въпроса за качеството на медта от която е изработен.И най-евтиния Български кабел е с по-високо съдържание и чистота на мед от китайските.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Rumen Zografov »

Пробвай с мостов....не само защото е евтин :wink:
Изображение

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nikolay Kolev »

Незнам колко им е качествена. Имам мостови кабели и медта им не се е оксидирала, докато тези които сам взимал от Божо веднага се оксидират, поне според мен това говори за чистотата на медта използвана в тях.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#11 Мнение от Nanko Rusev »

nightyj написа:Незнам колко им е качествена. Имам мостови кабели и медта им не се е оксидирала, докато тези които сам взимал от Божо веднага се оксидират, поне според мен това говори за чистотата на медта използвана в тях.
Ако единия свири по-добре от други какво е значението :lol:

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#12 Мнение от Nikolay Kolev »

Всичко е от значение. Щом като разбрах, че медта им не е толкова качествена се насочих към едножилни проводници с по-добро качество на медта например бобинажни( и там има разлики от различните партиди), които по мое мнение свирят по добре от тези за ел-инсталация, лошото е че са само с лакова изолация и са неудобни за разполагане (много се оплитат), а и се намират трудно. Накрая се сдобих с по-добри от тях и така.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Borislav Stankov »

Ако живеете в София до бул. Тодор Александров има една нова католическа църква, та на уличката на която е храма има няколко магазинчета за ел. части в едно от тях намерих меден едножилен (ендожичен) кабел на цена от 0.29 лв за метър. Повече пари дадох за банани (0.50 лв за бройка ) :D . Кабела свири доста прилично за цената си.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Rumen Zografov »

Borislav Stankov написа:Ако живеете в София до бул. Тодор Александров има една нова католическа църква, та на уличката на която е храма има няколко магазинчета за ел. части в едно от тях намерих меден едножилен (ендожичен) кабел на цена от 0.29 лв за метър. Повече пари дадох за банани (0.50 лв за бройка ) :D . Кабела свири доста прилично за цената си.
За интерконект ли става дума или за колонен кабел?
За католическата катедрала на единия изход на метростанция "Сердика" ли говориш?

Поздрави! :wink:
Изображение

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Borislav Stankov »

Rumen Zografov написа: За интерконект ли става дума или за колонен кабел?
За католическата катедрала на единия изход на метростанция "Сердика" ли говориш?

Поздрави! :wink:
Става въпрос за колонен кабел и да при изхода на метрото.
И Рачев го слуша кабела и Аспарух и двамата казаха, че за 6.90 лв. е идеален :)
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта