Проблем с Денон DCD-345

Съобщение
Автор
Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Проблем с Денон DCD-345

#1 Мнение от toroid »

Проблема е,че до скоро е свирил идеално и изведнаж започва да попрескача отвреме навреме на всякакви дискове.Чистихме лещата-нямя промени,опитвахме с тримерите-безрезултат 8O До сега не ми се е случвало от тези операции да няма абсалютно никакъв ефект!А иначе чете безпроблемно всичко,тръгва нормално,не се замисля при прехвърляне от парче на парче и въпреки това-прескача!Някой да има спешна идея за решаване на проблема?Не ми се вярва оптиката да е свършила тотално!Тя е KSS 213A.Казвайте какво да правя,извънредно бързо трябва да реша проблема.Благодаря!

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rusin Atanasov »

Предполагам си опитал с почистване на самата механика и по точно механизмите за предвижване на лазерчето.

Аватар
mitkostoimenov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от mitkostoimenov »

vijdal sym na edin player razbiti vtulki na 6einata,proveri gi

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от toroid »

Чистено е но ще пробвам пак.А втулките просто не виждам кога и от къкво да са разбити и то така изведнаж но ще проверя и тях,не бях се сетил!Благодаря!

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Zografov »

Не ти се вярва,ама май точно оптиката допява последните рефрени от песента си :wink:
Изображение

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от toroid »

Тогава защо чете безпроблемно а после само на места се запъва тук таме/но на всички дискове/.До сега не ми се е случвало подобно нещо 8O Винаги се започва/свършвонето на оптиката/с трудно четене и "замисляне",усилено прескачане и т.н. но с повдигане на емисията се докарва до някъде що годе сносна работа поне за известно време.В този случай всичко е ОК само на места попрескача и то към средата на песента и не се влияе от нито един тример 8O Все пак може да се опита и с оптика.Някой има ли читава такава за да го отнеса плеъра при него и да я сложиме за 15-20 мин.да провериме дали е от нея и ако трябва да търся да я сменяме?

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Проблем с Денон DCD-345

#7 Мнение от Tisho »

toroid написа:Проблема е,че до скоро е свирил идеално и изведнаж започва да попрескача отвреме навреме на всякакви дискове.Чистихме лещата-нямя промени,опитвахме с тримерите-безрезултат 8O До сега не ми се е случвало от тези операции да няма абсалютно никакъв ефект!А иначе чете безпроблемно всичко,тръгва нормално,не се замисля при прехвърляне от парче на парче и въпреки това-прескача!Някой да има спешна идея за решаване на проблема?Не ми се вярва оптиката да е свършила тотално!Тя е KSS 213A.Казвайте какво да правя,извънредно бързо трябва да реша проблема.Благодаря!


Чудно ми е защо винаги вместо да се търси дефекта се въртят тримери смело и безодговорно... :?

При KSS серията се наблюдава един много кофти дефект.
Прекъсване на кабела от KSS-а до платката на CD-то.

Огледай с лупа краищата на кабела там където влиза в куплонзите.
Провери го и електрически, но докато проверяваш отделните пътечки прегъвай кабела леко. По този начин ще разбереш дали има прекъсване.
:wink:

Аватар
Staykov
има опит
има опит
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: София / Стара Загора
Обратна връзка:

#8 Мнение от Staykov »

Не лошо да провериш за студени спойки чипа нАудио Процесор.
Това с връткането на тримерите не е топ идея, после ще има мъка при настрйка на оптиката....

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от toroid »

За сега потръгнаха нещата след като всичко изчистих,смазах,поразмърдах връзки и ги попритиснах към куплунзите но доста игра беше и накрая по едно време се закрепи та така и не разбрах точно от какво........... :oops: Благодаря на всички!!!Абсолютно всичките ви съвети изпълних и явно има резултат.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта