Philips CD820 помощ за преработка

Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#17 Мнение от Simonov »

Да, снимката е доста големичка. Не е 1:1 ако това питаш :) За съжеление софтуера с който работя не може да показва размерите, но пък е много удобен и за това го предпочитам пред други. Днес ще пусна и платката на PDF, готова за разпечатване. Само трябва да изнудя някой приятел да ми услужи с лазерен принтер :twisted:

едит:
lozef написа:Ти ме утрепа :!: В какъв мащаб е платката :?:


По принцип разположението добре ли е станало? Имзаш ли някакви забележки?

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Borislav Uzunov »

brum написа:Малко офтопик.

Тези кондензатори какви са точно:

Изображение

Не знам дали много се вижда от снимката и дали може да се каже само с гледане, но ги намирам по разни платки с интересни интегрални схеми. Примерно това е от cd player с дак pcm54.

Стирофлекс
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#20 Мнение от velinski »

хубави са тия кондензатори

заменям ги само с Black Gate NX Hi-Q и то не винаги
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#21 Мнение от Fenkiller »

Като цяло е добре.Само разкарай тези БЦ109 от диференциалния усилвател! Има подбрани двойки Н-транзистори в един корпус! На първо време се сещам за KC810.Има и много други!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#22 Мнение от Simonov »

Fenkiller написа:Като цяло е добре.Само разкарай тези БЦ109 от диференциалния усилвател! Има подбрани двойки Н-транзистори в един корпус! На първо време се сещам за KC810.Има и много други!


По принцип не харесваш тоя транзистор или не ти харесва това че може да има несиметрия? Ако все пак се потберат двата транзистора??

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#23 Мнение от Fenkiller »

Simonov написа:
Fenkiller написа:Като цяло е добре.Само разкарай тези БЦ109 от диференциалния усилвател! Има подбрани двойки Н-транзистори в един корпус! На първо време се сещам за KC810.Има и много други!


По принцип не харесваш тоя транзистор или не ти харесва това че може да има несиметрия? Ако все пак се потберат двата транзистора??

На първо място имам пред вид несиметрията която ще се получи(особено при температурни разлики)! Освен това за предпочитане е според мен да използваш BC550 отколкото 109. Ако все пак си решил да бъде 109 то си намери в метален корпус с позлатени крака все още ги има (по качествени са и с по добри параметри).
Успех!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Daniel Petrov »

6к8 в колектора и все едно 8к87 в емитера, понеже 4к3 е общ за двата транзистора...
Ако са еднакви захранванията и са малки напреженията, става интересно...колко ли ще е напрежението колектор емитер???
И ако трябва да извади 3-4 волта от връх до връх как ще стане?
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#26 Мнение от Simonov »

Fenkiller написа:
Simonov написа:
Fenkiller написа:Като цяло е добре.Само разкарай тези БЦ109 от диференциалния усилвател! Има подбрани двойки Н-транзистори в един корпус! На първо време се сещам за KC810.Има и много други!


По принцип не харесваш тоя транзистор или не ти харесва това че може да има несиметрия? Ако все пак се потберат двата транзистора??

На първо място имам пред вид несиметрията която ще се получи(особено при температурни разлики)! Освен това за предпочитане е според мен да използваш BC550 отколкото 109. Ако все пак си решил да бъде 109 то си намери в метален корпус с позлатени крака все още ги има (по качествени са и с по добри параметри).
Успех!
:wink:


ОК, доверявам се на твоят опит и приемам съвета ти. Ще ползвам BC550. Ето платката във вариант за BC550 или други заместители в корпус TO-92:

Изображение

Двата транзистора на диференциалния са обърнати с плоските си части един към друг, за да може да се долепят.

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#27 Мнение от joro66 »

Офф: По какъв начин може да се намали шума от работата на дак-а? Пояснявам за какво става въпрос: при слушане на класическа музика, примерно, при по тихи моменти, не изобщо без звук, се чува шум, който не е постоянен, а се променя със промяната на полезния сигнал. Предполагам че това е от самия DAK. Същия фрагмент, но на винил е без този шум. (явно наистина грамофона си е N1)

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#29 Мнение от joro66 »

Ок, мятам и аз маранца. :) Смятам да махна и операционните и да направя това което прави simonov за усилвател. Simonov, ще постнеш ли pdf на платките?

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#30 Мнение от Simonov »

Платката - поглед от страната на пистите:
http://simonov.data.bg/SSOPv2%20stagesch.pdf

Подредба на елементите:
http://simonov.data.bg/SSOPv2v%20stagesch.pdf

Това е версията с транзистори BC550 ако има интерес към другия вариянт, ще пусна и него.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта