Мнение за тази руска щайга

Съобщение
Автор
Аватар
AVP
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение за тази руска щайга

#1 Мнение от AVP »

Това грамофонче беше на баба ми.Работи си , има нужда от нова игла( гледах в един наш сайт беше лев или два).

http://img.data.bg/i.php?show=1105931&c ... h70yti#img
http://img.data.bg/i.php?show=1105936&c ... 8gpp97#img
http://img.data.bg/i.php?show=1105937&c ... n7sxxk#img

Имали някаква стойност според вас, ясное че няма да се слушат плочи на него де.Говорителя лисва за жалост.Питам защото се чудя да му взема ли моторчето но то е на 127 В а и ми е жал да го изкормя.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

Ееее,хит беше навремето да се снабдиш с "АКОРД" особено ценно беше да имаш пък стерео вариянта......... :lol: Но сега е нищо това "чудо".С кристална доза е и е съвсем елементарен и посредствен.Освен за слушане на приказки или плочи със скорост 78 оборота за друго не става!

Аватар
AVP
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от AVP »

Има и 33 и 45 оборота :) .

Аватар
AVP
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от AVP »

Не нямая както вече написах.Остана в апартамента на баба ми заедно с още други хубави шеща .

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от toroid »

Да зная,че има и другите обороти но ти обърнах внимание за 78 тъй като отдавна вече не се намират грамофони с тази възможност и ако имаш ретро плочи на 78 оборота можеш да ги слушаш на този .Това му е най-ценното ми беше мисълта!Този модел е моно и е с една колона-капак.Защото точно в капака на грамофона е един широколентов говорител и служи за колона.Имах до скоро два такива капака-колони от стерео модела но ги изхвърлих защото ми пречеха а и никой не ги искаше.Ще потърся единия,който беше от моното но той е без решетка защото сменях говорителя с по-добър.Не е проблем да се направи капак от четери 10 мм.шперплатови дъсчици като рамка и една за дъно,на която се монтира говорителя.Отзад колоната е отворена и имаше само един дебел картон целия с около 15 мм дупки като решето.Картонът/или по-точно фазер/беше съвсем плътно до говорителя,дори имаше отвор за магнита.

Аватар
AVP
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от AVP »

Ни бих просвирил нито една плоча на този грамофон, иначе имам още един със 78 оборота Дуал, с оригиналната доза си е но иглата е лепена(много яко ме прецакаха).Порачах си нова от един чужд сайт за 20 лв, чакам да пристигне.Иначе има проблем с оборотите му :( но затова съм пуснал отделна тема.

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта