biwiring ?

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
droba

biwiring ?

#1 Мнение от droba »

интересува ме когато колоните са свързани към усилвателя по начина наречен - biwiring променя ли се съпротивлението-да речем от 8 ома пада ли на 4 ? колоните ми са JBL E-60 и имат опция за biwiring

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

Не се променя.

droba

#3 Мнение от droba »

имаме спор с един приятел (доста по-разбиращ от мен ) който твърди че омажа пада при biwiring та по повода изчетох всичко което открих в нета за biwiring и никъде не се споменава за промяна в съпротивлението
тва беше причината да питам тук
благодаря за отговора !

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от velinski »

Импедансът би се нарушил ако някой неразбиращ си е правил колоните сам

Фабричните са съобразени с biwiring-a и сумарния импеданс е същия

Друг въпрос е че от biwiring-a няма абсолютно никаква полза, а по-скоро вреда...

droba

#5 Мнение от droba »

ок , next question :roll: до това дали има полза от biwiring . зная че вече има тема по въпроса и я изчетох три пъти -след последния препрочит глупавото изражение на лицето ми сякаш се засили :?
колоните ми както споменах са JBL E-60 усилвателя е harman/kardon AVR-140 да ползвам ли biwiring или не ?

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivo_Hristev »

Ползата от bi-wiring се проявява единствено при ползване на два отделни усилвателя. Целта е да се осигури максимално кратък и с ниско съпротивление път за обратното ЕДН ( back EMF ) генерирано от всеки един от високоговорителите.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от Ivo_Hristev »

Да, само дето в единият случай токовете ще текат по отделни проводници и така няма да се модулира или поне ще се модулира в доста по-малка степен сигналът подаван на високотоновият високоговорител.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта