8" говорител - моля за помощ при избора на кутия

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Borislav Uzunov »

За тази цел има програми за симулации, една от които е Bassbox
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#4 Мнение от Sylis »

С този високия Qts фактор не очаквай да слезнеш кой знае колко ниско.Говорителя случайно да не е предназначен за автомобили...

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Borislav Uzunov »

dex13 написа:Да - знам че има, но няма програма в която да са засегнати всички видове конструкции - например във BassBox са засегнати само closed, vented и bandpass конструкции...

Затова питам ако някой може да ми даде основни напътствия.
Кажи за коя конструкция питаш
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

dex13 написа:Да - знам че има, но няма програма в която да са засегнати всички видове конструкции - например във BassBox са засегнати само closed, vented и bandpass конструкции...
За други конструкции този говорител така или иначе не е подходящ.
В Bassbox избери конструкция "bandpass single tuned box", за диаметър на инвертора - не повече от 70mm и натисни "Suggest".
Получава се кутия около 25 литра, с която ще можеш да разчиташ на около 34-35Hz@-6dB. Не се опитвай да слезеш по-ниско - вместо бас ще получиш някакво бучене.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Borislav Uzunov »

dex13 написа:
Borislav Uzunov написа:
dex13 написа:Да - знам че има, но няма програма в която да са засегнати всички видове конструкции - например във BassBox са засегнати само closed, vented и bandpass конструкции...

Затова питам ако някой може да ми даде основни напътствия.
Кажи за коя конструкция питаш
Ами евентуално за ТЛ - точно това е че се опитвам да разбера при коя ще се получи най-задоволителен резултат.
Евентуално можеше да разгледаш подробно сайта и да видиш че в раздела за хорни и ТЛ има важна тема пусната от Оушънмен-а озаглавена "Конструиране на ТЛ- Практика", а не да се правиш на открехнат

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Borislav Uzunov »

Трудно ще си спестиш "неприятностите" особено при настройката на тл-а. Без да се засягаш, но сухи гащи риба не ловят. Затова скачай смело...

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Borislav Stankov »

dex13 написа: ...Исках да разбера не точни размери на конструкцията, а какъв тип конструкция е възможна и подходяща за този говорител.
Е той Румен ти отговори на въпроса
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#15 Мнение от Simonov »

dex13 написа:Ами евентуално за ТЛ - точно това е че се опитвам да разбера при коя ще се получи най-задоволителен резултат.
Добре е да дефинираш "най-задоволителен резултат" сам за себеси. По този начин ще може най-добре да се насочиш към конкретно акустично оформление, имайки предвид различните крайни качества на различните конструкции ;)

Поздрави :)
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта