Въпрос за ТЛ ?

Съобщение
Автор
Аватар
acceduzzo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Въпрос за ТЛ ?

#1 Мнение от acceduzzo »

Здравейте! Искам да попитам някои правил ли е ТЛ с този говорител http://www.visaton.com/english/artikel/art_819_1_3.html ?
Ще ми се да опитам, но ме притеснява високия Qes.Споделете мнения моля?Поздрави! :D

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#2 Мнение от Simonov »

Смущава високият качествен фактор - 1,50. Иначе Monacor имат къде къде по добър говорител от този(също с вискок Qts). Ако някой е експериментирал практически да вкара говорител с толкова висок Qts в ТЛ ще е добре да сподели опита си :wink:

edit:
http://www.monacor.com/int/en/produktse ... r=EN&typ=u

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от oceanman »

По НИКАКЪВ начин не може да се махне подема причинен от този зверски Ку фактор...Лично аз не бих се занимавакл...Но опитай, може и да ти хареса...
Абе хора, четете теорията и тогава питайте...

Аватар
acceduzzo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от acceduzzo »

Все пак пробвах въпросното говорителче, наистина не става :oops: Ниските му звучат много сухо и плоско.Допадна ми обаче като среди и високи.Дори си поиграх и му направих фазови палци :wink: Изображение
от което не мисля че имаше кои знае какъв ефект но поне полето на насоченоста му се поразшири :wink: Тъи като ми се ще да го използвам смятам да направя ето този проект като го подпра от долу с W170s 4 omh.Мисля си че сряза ще е добре да бъде на 200хз от първи ред.Като долна граница предполагам ще хване към 43-48хз надявам се :D Изображение
Поздрави на всички! :D

gps

#5 Мнение от gps »

От гледна точка на изискванията към говорителя при употребата му в ТЛ конструкции бих ти препоръчал W170 S 8 ома.Но пък при него по-трудно ще реализираш филтър на толкова ниска честота на срязване.Ако промениш обаче изисването си за честота на срез 200 хц и избереш по-висока отивай смело на 8 омовия.От фазовите палци чудеса не могат да се очакват :wink: в смисъл че не са универсално средство за модване на говорители.Особенно за малки размери говорители употребата им не винаги е оправдана но това е според говорителя(на BG13 например не му "помагат" много).p.s.доколкото си спомням имаше някъде в нета проекти за ТЛ с W170 S ?Провери ли?

Аватар
acceduzzo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от acceduzzo »

Ами аз този проект го видях в форума на визатон и като че ли най-много ми хареса,та за това го хванах и го поизмених малко за да го адаптирам към ФР13.Иначе предпочитам W170s 4omh защото гоня чувствителност.Ако изместя среза на 290хз се получава около 2,2 mh което май горе долу ме устроива. :D

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#7 Мнение от Sylis »

acceduzzo написа:Иначе предпочитам W170s 4omh защото гоня чувствителност.

Е като гониш чувствителност защо си се ориентирал към 4 омовата версия... :? :?:

gps

#8 Мнение от gps »

2,2 пак си е големичка бобина виждал ли си наживо такава например навита с проводник над 1 мм дебел :wink: А за чувствителноста не си прав,може би имаше предвид да използваш максимално възможностите на усилвателя?

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от oceanman »

Я погледни дейташиита на В170...Нали виждаш,че е 83 децибела на 200 херца.Не напразно този говорител в ТЛ го режат хората горе-доле там...Ей хора, мислете, като правите нещо....

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Daniel Petrov »

W130S също е толкова и се "вързва" безпроблемно с ФРС8 на около 300 херца, проверено е от мен!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от oceanman »

Ако замениш говорителите, например с АРН 188-8 би ли предположил какво ще се получи? :wink: 10-12 херца надолу. Горещо те съветвам да мериш говорителите и тогава да проектираш... Помагах на един юзър за В170С...При заявена честота 38 херца, говорителя след 100-150 часа не падна под 48, а другият 51 херца...Едвам му оптимизирах линия с 48 на -10 дб.
МЕРЕНЕ И ТОГАВА ПРОЕКТИРАНЕ :!:

W170S, W130S както каза Уидоумейкъра великнолепно се връзват при този срез(200-300)Хц с FRS 8..Но без М, иначе пик около 10 кХц около 95 дб...А ноч филтър на тази честота не е добре за концепцията :wink:

Аватар
acceduzzo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от acceduzzo »

Благодаря много за информацията! :D

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта