Въпросче ? за Хорна с Ciare

Съобщение
Автор
Аватар
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 238
Регистриран на: Нед Окт 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#1 Мнение от AlexKame »


Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от joro66 »

Ciare 12.00W1 - 100дб вт/м 8O 8O 8O 8O Тея сериозно ли говорят? :tonqe:

Volture

#3 Мнение от Volture »

:D

Точния линк за Хорната е http://www.speakerstore.nl/index.php?l=en&pg=11&c=21

незнам кво ще кажете ама, доста хора (най-вече англичани) са си правили кутията и не казват лоши думи за нея .
Та пак да питам имате ли представа от каде мога да се здобия с такав говорител в България .

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпросче ? за Хорна с Ciare

#5 Мнение от Miroslav Danov »

Volture написа:...Преди време бях гледал едни DIY в чужд форум за едни колонки ...

Volture, това си е чиста бас хорна. За какви колонки говорим тук? Ако искаш, прочети статийката за show horn на Bruce Edgarза да не правиш неща наизуст и да се запознаеш с подбора на драйверите.:wink:

Volture

#6 Мнение от Volture »

вижте аз не сам чак толкова невеж :D , смисъл че се занимавам до известна степен с това - именно не Хай Фи системи ами с тези дето "думкали яко" :D . Като казах колона имах предвид точно Хорна (знам че е различно) , просто така го казах щото изречението звучеше тъпо иначе. както и да е.
та ясно ми е за това че тоя говорител е тъкъв просто ви питам от каде мога да го намеря , (искам да си направя този проект ) тъй като смятам за открити пространства да го ползвам, хай фи немога , а и неискам да тарся , но както и да е.

Аз и доло горе съм наясно с хорните , смисъл че има различни типове и доло горе са ми ясни.
BlackBLOOD - :D :) разбирам че тая матрица показва (новащина)
ама не сам па чак толкоз за такива обяснения :D :D :)
mirilaj - благодаря за инфото за хорните има доста интересни работи дето не ги знаех :wink:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

offtopic

В една изпипана система хода на говорителя се гледа да не е по голям от 1мм защото ниския и средния бас стават размазани.Това вече зависи и от конкретната конструкция която използваш..


То ако толкова лесно се постигаше <1мм при нормална мощност ... :wink:

gps

#9 Мнение от gps »

Volture написа:вижте аз не сам чак толкова невеж :D , смисъл че се занимавам до известна степен с това - именно не Хай Фи системи ами с тези дето "думкали яко" :D . Като казах колона имах предвид точно Хорна (знам че е различно) , просто така го казах щото изречението звучеше тъпо иначе. както и да е.
та ясно ми е за това че тоя говорител е тъкъв просто ви питам от каде мога да го намеря , (искам да си направя този проект ) тъй като смятам за открити пространства да го ползвам, хай фи немога , а и неискам да тарся , но както и да е.

Аз и доло горе съм наясно с хорните , смисъл че има различни типове и доло горе са ми ясни.
BlackBLOOD - :D :) разбирам че тая матрица показва (новащина)
ама не сам па чак толкоз за такива обяснения :D :D :)
mirilaj - благодаря за инфото за хорните има доста интересни работи дето не ги знаех :wink:
Съмнявам се че ще намериш италианския говорител в България а и цената може да не ти хареса :wink: След като си наясно с хорните-вземи Oberton 12B 400 и действай!

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#10 Мнение от joro66 »

astor написа:
joro66 написа:Ciare 12.00W1 - 100дб вт/м 8O 8O 8O 8O Тея сериозно ли говорят? :tonqe:

Какво ти е чудно, например EMinence имат доста над 100 Дб (говорители)


Възможно, само дето рядко попадам на низкочестотен говорител с добра линейност и чуствителност над 95-96 дб. За това така. :oops:

Volture

#11 Мнение от Volture »

gps написа: Съмнявам се че ще намериш италианския говорител в България а и цената може да не ти хареса :wink: След като си наясно с хорните-вземи Oberton 12B 400 и действай!



аз цената ми е ясна че ще ме среже ама , сам си го навил на пръста :D
пак за OBERTON -а имам едни 2лентови S152 с 15В450 и с отвратителната HL60 та не искам повече Обертон :D , но явно ще се премирявам че няма от де да го намеря Ciare-to :(
пак иначе трябва с Еминенс ...
-имате ли някви линк-чета за проекти с Еминенс (ама не LAB-а)

gps

#12 Мнение от gps »

А какво общо има 15В450 с 12В400 8O ?Първия е за чалгаджийски колони-виж му данните а втория има добри параметри за бас-хорна, а за HL60 какво общо има с бас-хорната която искаш да правиш?

Volture

#13 Мнение от Volture »

ами те ми изградиха някакво мнение за ОБЕРТОН , леко негативно :D
не че слагам всичко под общ знаменател но вапреки това .... :D

gps

#14 Мнение от gps »

При бас хорна (която ти искаш да правиш) едва ли ще има значение какъв говорител използваш -дали обертон или италианския.Надявам се разбираш че тази бас хорна не е точно за качествен звук :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта