Съвет за проект.

Съобщение
Автор
50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Съвет за проект.

#1 Мнение от 50AE »

Здравейте,

Тъй като се обърквам и наистина не знам какво искам, нужно ми е малко напътстване. Искам да сглобя проект със себестойност на драйвъри и евентуално филтри с бюджет 200-300лв. В краен случай може и 400, ако наистина си заслужава.

Ще се озвучава всекидневна. Това, което очаквам е картина, динамика и присъствие с възможността да мога да усилвам силничко, да кажем 50Вт / чувствителност 84-86дб на тяло.

Искам нещо, с което да има живец и да се почувствам на мястото на възпроизвеждане. В момента разглеждам разни TL проекти, но се колебая дали да избирам TL или класически. Просто никога не съм слушал TL. Чувал съм някои хора да казват, че звукът на този вид ОТ е уникален. Другият вариант е двулентови ОТ затворени или с бас рефлекс. Има някакви достъпни визатонски китове.

Може би за силничко свирещ TL да има допълнителна пищялка/и, които да спомогнат на широколентовите?

Според мен съм прекалено незрял, за да проектирам собствени проекти. Затова търся нещо готово и доказано.

Предварително благодаря за отзивите.
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за проект.

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Мога да предложа един много сполучлив проект за TL с драйвери на Monacor, който се вписва добрe в дадения бюджет. Кутията не е много сложна и е изпълнима от човек, който е похващал дърводелски инатрументи. Говорителите са налични в София:
НЧ - Monacor SPH-170 (110 лв/бр.)
ВЧ - Monacor DT-25N (51 лв/бр.)
Честотната лента на озвучителното тяло е 37Hz(@-6dB)-20KHz при чувствителност 88.5 dB/W/m.
Номиналната мощност е 75W.
Филтърът е сравнително прост и при интерес мога да го публикувам, както и чертежа на кутиите.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за проект.

#3 Мнение от 50AE »

Много благодаря за бързия отговор. Спецификациите много ми харесват, с удоволствие и широка усмивка бих погледнал проекта с чертежите. :)
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за проект.

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Веднага щом ги прехвърля от AutoCad dwg в jpg.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за проект.

#5 Мнение от 50AE »

Ако желаеш, направо ги дай в dwg. Имам аутокад.
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта