Къде разрязват плоскости за ОТ коректно?

Съобщение
Автор
rudiem

#16 Мнение от rudiem »

След срязването със зегето може да се направи обработка на повърхността с лентов шлайф. Резултатите са доста добри, дори се премахва насочеността на частиците ПДЧ, което неизбежно се появява при всяко рязане на подобен материал.
И не на последно място по този начин се постига перфектна еднаквост на детайлите.

D.Kolev

#17 Мнение от D.Kolev »

Stanislav Bratanov написа:......


ïîëçâàø íîæ íà áîø,âúðõó ìÿñòîòî íà ñðåçà îò ëèöåâàòà ñòðàíà ëåïèø òèêñî /õàðòèåíî/ èëè ëåíòà îò íÿêàêâî ôîëèî - òóê å ïðîáà ñ êîå ïîëó÷àâàø íàé-äîáðè ðåçóëòàòè â çàâèñèìîñò è îò ìàòåðèàëà. êóïóâàø ñè à îáðàçíà àëóìèíèåâà ëàéñíà /òîâà ùå å ëèíåàëà/ è ÿ ïðèòÿãàø ñúñ ñòåãèòå òàêà ÷å ïëàòôîðìàòà íà çåãåòî äà ñå ïëúçãà ïî ðúáà íà Ã-òî êàòî ïðåöåíèø è ðàçñòîÿíèåòî çà äà ïîïàäíå íîæà íà ìàðêèðîâêàòà.
êðàéíèòå ðåçóëòàòè âèíàãè çàâèñÿò íàé-ìíîãî îò ïîäãîòîâêàòà è ñëåä òîâà îò ìàòåðèàëèòå è èíñòðóìåíòèòå :wink:

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от Dimitar Atanasov »

D.Kolev написа:
Stanislav Bratanov написа:......


ползваш нож на бош,върху мястото на среза от лицевата страна лепиш тиксо /хартиено/ или лента от някакво фолио - тук е проба с кое получаваш най-добри резултати в зависимост и от материала. купуваш си Г образна алуминиева лайсна /това ще е линеала/ и я притягаш със стегите така че платформата на зегето да се плъзга по ръба на Г-то като прецениш и разстоянието за да попадне ножа на маркировката.
крайните резултати винаги зависят най-много от подготовката и след това от материалите и инструментите :wink:


И аз използвам подобна технология. И резултата е достатъчно добър.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Аз ползвам и зегенце (по описания начин) и лентов шлайф. Със сигурност не става бързо и лесно но ... неволята учи.

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#20 Мнение от Audiomaster »

Много зависи от качеството на "зегето", ако може да води ножа точно, набявяте си един със зъби от твърдосплавни пластини, да е малко по-широк ( т.е. за право рязане, а не криволинейно) и наистина има резултат. А ако е и FESTOOL, просто е прецизно! На мен все пак ми трябва и бързина, но тук в Бургас има едни сравнително добри ръчни циркулярчета в ЕВРОМАРКЕТ, не помня фирмата им, но с линеал режат много добре, за 130 лв цена на машинката. Правят прав срез, почти без дефекти от долната страна, където диска "захапва" материала и няма нужда от рендосване, шлайфане и други завършителни операции.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Dgd »

Човека питаше "къде" , а не "как" ! Въпреки това, всички изказали се, са прави - това са възможни начини. Все пак, ако вместо зеге се ползва циркуляр, резултатите са по-добри!
Все пак, когато ми се дояде геврек, отивам при геврекчия, а не се оглеждам къде е брашното :D

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#22 Мнение от Audiomaster »

Dgd написа:Човека питаше "къде" , а не "как" ! Въпреки това, всички изказали се, са прави - това са възможни начини. Все пак, ако вместо зеге се ползва циркуляр, резултатите са по-добри!
Все пак, когато ми се дояде геврек, отивам при геврекчия, а не се оглеждам къде е брашното :D

Накратко, ако имате зор с разкрой, идете при Владо, ако сте от София и наоколо 8)

Владо, прав си за гевреците и геврекчиите :)
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
Neicho
чете и пита
чете и пита
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 12:00 am
Местоположение: burgas
Обратна връзка:

#23 Мнение от Neicho »

:)

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#24 Мнение от Vasil Nikolov »

D.Kolev написа:
другия начин е дадеш на консултанта 5-10 лева под масата, като го уговориш да е много прецизен с размерите.

Това е ключъ от бараката :D Като му дадох 5 лв. дори ме попита за ламинираното ПДЧ -"Как ще стои по дължина колоната за да се съобрази по дължина със шарките?" :wink: Дори отидох да пия кафе и ми звънна по тела да си ги взема и бяха точни до милиметър.Така е в Бриколажа, старанието се заплаща :D

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#25 Мнение от Stanislav Bratanov »

Тъй като с баща ми правим и кухни, сме минали през всички цехове където могат да правят разкрой и кантиране с дебел ПВЦ кант, най-доволни засега сме от ''Траяна-99''
Има една мебелна фабрика ''Приятели'', тея са баси некадърните-за около 200 плоскости бяха направили поне 100 грешки, като кантиране-разкантиране, вследствие на което похабиха към 30 метра кант :evil:
Рязали дъските с по 2-3-4 мм по-големи от указания размер, вследствие на което цялата кухня стана с 10см. по-дълга от очакваното :evil:

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#26 Мнение от Nikolay Kolev »

Аз съм ходил в бриколаж няколко пъти и винаги всичко ми е било точно до милиметър, говоря за този при Окръжна болница.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от haralanov »

По въпроса за прецизните разкройки има следните варианти:

- Владо (Dgd) - работи изключително съвестно и прецизно (толеранс от 1мм за него е все едно е дистанцията от Горублене до Люлин :D )

- http://www.10x.bg/ - режат всичко, правят всякакви форми, ама колко взимат за това си е отделен въпрос...

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта