не е за питане

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
cesar85
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 12:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

не е за питане

#1 Мнение от cesar85 »

здравейте, "сдобих се" с НЯКАКВИ елипси на jvc модел cs-hx6945 и искам да ги поставя в багажника на opel astra комби. но проблема там е че няма кора ами щора и другото е, че обема на багажника ми се стува прекалено голям за тез елипси и си мисля, че е по добре да им изработя някаква кутия, защото пробвах да ги поставя на кора която да замени щората се получи нещо което не искам да чувам повече. другия проблем е че инфото за тях е никакво :

6" x 9" 4-Way Speaker
360W Max. Music Power
High-Efficiency Heat-Resistant Square Wire Voice Coil
Metal-Sputtering Olefin Woofer
Highly-Responsive Aluminum Cone Midrange
Highly-Responsive Aluminum Dome Tweeter/Supertweeter
Strontium Magnet (Woofer)
Neodymium Magnet (Midrange)
Butyl Rubber Edge
Magnet Cover (Woofer)
Frequency Response: 25 - 38,000 Hz
Impedance: 4 Ohms
Mounting Depth: 3 31/64"

ако някой е монтирал нещо подобно или знае как може да стане нека да дава съвети

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: не е за питане

#2 Мнение от Nikolay Savov »

В случай като този ,хубавите характеристики са, за да се насочи вниманието на клиента към съответния продукт.
Просто чуй и прецени дали това искаш.Надявам се консултантите да ти обърнат достатъчно внимание ,въпреки че не работят за себе си.

Аватар
cesar85
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 12:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от cesar85 »

лошото е, че консултанти явно няма да има :(

Linko

#4 Мнение от Linko »

Цезар, аз съм с кутии в багажника на Форд Фиеста. Мога да ти кажа, че звука е мн по-добър отколкото на кората! Ако имаш някакъв дървен материал не се колебай, ами си сглоби 2 кутии! Като цена на мен ми излязоха 12 лв. двете. А за формата и размера на кутиите - има една прогама BASSBOX 6.0 или питай някой от тук. Иначе говорителите ти са с хубави характеристики.

Аватар
cesar85
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 12:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от cesar85 »

благодаря ти за отговора :wink: . материала не е никакъв проблем тъй като съм мебелист. То така или иначе ми е ясно, че ще трябва да "издялкам" нещо, но очаквах някой да подскаже какво. И аз предполагам, че ще се чува по добре в кутия, но искам да се получи оптималния вариант.

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от DLS »

Не се наемам да подскажа нещо конкретно при тези оскъдни данни, но съм пробвал доста варианти за кутия и доста различни елипси. Смятам че басрефлекса е най-добрия вариант, но в никакъв случай обема да не е прекалено малък, под 20-25л е безмислено.
Аз бих направил в случая нещо от порядъка на 35л с настройка 38-40Хз.

Аватар
cesar85
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 12:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от cesar85 »

надявам се да не прозвучи нахално, но ще може ли някой да ми каже според съветите които ми прадлагат с какви размери трябва да е кутията и какво разполовение трябва да имат говорителите и bass reflex-a, защото определено не мога да се справя с този BASS BOX PRO (получават ми се някакви безмислици, но вината не е в програмата :lol: ) :roll:

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#8 Мнение от DLS »

Правоъгълен паралелепипед с дълга страна ширината на багажника.
Елипсите са горе естествено, портовете също (между елипсите) или в краен случай отзад. За изчисляването на обема и точните пропорции не виждам смисъл да говорим :)

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта