BG20 и W300

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#4 Мнение от Sylis »

:D .....Хвърляме боб... :mrgreen: :mrgreen:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#7 Мнение от Simonov »

klana написа:Само не разбрах, както си я подкарал при 40W какво звуково налягане ще създаде въпросния говорител :wink:
Fogata e прав. Звуковото налягане се повишава с 3dB при всяко удвояване на подадената мощност. След като знаеш каква е чустивелността на говорителя при един ват на един метър разстояние, мисля, че ще успееш да сметнеш какво звукоео наягане ще прави говорителя при подадени 40W
Изображение

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivelin Braikov »

Глупости на търкалета!
При един ват на разстояние 1 метър двата говорителя имат близка характеристика в диапазона 50-200 херца. Но при 10 вата мощност вече характеристиките им в тая област няма да си приличат въобще.
А при 40 вата няма да имат нищо общо. И естествено няма да свирят еднакво "силно" в тоя диапазон (50-200 херца)..

Или както вече беше споменато - двата говорителя са абсолютно несъпоставими!
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#10 Мнение от Simonov »

Здравей,
не съм се изразил правилно. Просто внесох малко светлина по въпроста с "мощността" и отношението между подадената мощност, чуствителността на драйвера и резултантното звуково налягане на дадено разстояние. Продължавам да твърдя, че двата драйвера не бива да се сравняват и мисля, че повечето участници в тази тема ще се съгласят с мен ;)

Поздрави :)
Изображение

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#12 Мнение от Simonov »

На теория е така, но на практика нещата вероятно ще са различни.

Поздрави :)
Изображение

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#13 Мнение от wassilzaza »

Поправете ме ако греша, но реших да се включа в дискусията. Ако при 1в. на 1м. това е АЧХ-то на двата драйвера и то е почти еднакво то при 40 вата да кажем АЧХ-то се изменя( появяват се някой пикове или падове) същото важи и за другия говорител, но промените ще са в различни честоти и просто няма как да свирят еднакво силно(нали за това става въпрос за силата). Това е моето мнение !!!
The real Sound is Horn Subwoofer !!!

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта