Издънени говорители

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Forklift

Издънени говорители

#1 Мнение от Forklift »

Издъних си басовете на тонколоните (2Х20W, 8" ЧасПром-ки). Искам съвет какви говорители да си взема на мястото на старите. Кутиите - чамови, 16 литра, затворени. За усилвател ~ 2Х200W. Не искам да озвучавам целия блок - за една стая става въпрос.
Благодаря предварително.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: Издънени говорители

#2 Мнение от Sylis »

Forklift написа:Издъних си басовете на тонколоните (2Х20W, 8" ЧасПром-ки). Искам съвет какви говорители да си взема на мястото на старите. Кутиите - чамови, 16 литра, затворени. За усилвател ~ 2Х200W. Не искам да озвучавам целия блок - за една стая става въпрос.
Благодаря предварително.
От 20 скачаш на 200 в едни и същи кутии...съмнителна ми се струва тази работа 8O

Nikola Nikolov

#3 Мнение от Nikola Nikolov »

За една стая 2х200???!!! Ти глух ли си??

pioneer4o

...

#4 Мнение от pioneer4o »

[smilie=to funny.gif] Ихааа ,мечтата на всеки аудиофил - 2X200 W "усилвател за стайчка" :HMguit и една греана ракийчица :lol:
П.С. Приятел ,успех с търсенето на говорители 200 Вата за Респромките :wink:

200 вата в тез ''кутийки''......май ще хвъркат дЪски и тРески

Radostel

издънени говорители

#5 Мнение от Radostel »

Аз също съм поправял респромки,единствения ти вариант е да търсиш нещо,което ще се побере в кутиите,а също така да спазиш ом-овете,да не усилваш на MAX щото пак ще ги издъниш :)

Forklift

#6 Мнение от Forklift »

Ще взема благоевградски, че като стане пак инцидент да не мее яд...

Аватар
juslen
чете и пита
чете и пита
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 12:00 am
Местоположение: Sofia city

#7 Мнение от juslen »

Кутийте са ти много малки и предполагам материала е около 10-12мм.Защо не вземеш да се стегнеш и си направиш сам кутий.На пазара има много добри чешки говорители TVM на цени почти като благоевградските.Имат си дадени параметри,кутийте може да се сметнат и ще се получи нещо много добро на много добра цена.Аз имам реализирани 4-лентови тонколони с говорители TVM и съм много доволен от звученето им :)

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivo_Hristev »

Варианта ти е да си купиш ремонтен комплект и да смениш цялата трептяща система на говорителя. Така на практика получаваш чисто нов говорител. Рвмонтни комплекти има при Марни.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#9 Мнение от Nanko Rusev »

Изтрих мненията които не трябваше да са в темата.
AlexKame написа: Предвид това, че раздела е за начинаещи, подсещам и моля всички да спазваме благоприличен тон и етика.
Идеята е да си помагаме взаимно и да си бъдем полезни доколкото можем.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта