СМених няколко усилватела сега на къде ?

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
stoqn55
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 10:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

СМених няколко усилватела сега на къде ?

#1 Мнение от stoqn55 »

Здравейте напоследък се опитвам да си намеря усилвател който да задоволява мойте така или иначе малки изисквания към звука.
Минах през
Pioneer 204 не ми хареса звука като цяло
Denon 860 прекалено рязък и остър ми се стори звука,чак дразнещ във високите /хубаво стерео , бас корекция 100 хц - нещо което много ме дразнеше липсата на дълбок и плътен бас
Yamaha ax-592 плосък звук сравнен с денона сякаш по изравнен но липсва стерео ефекта
Yamaha ax-900 малко по ясен и отчетлив звук спрямо предишната ямаха но пак като цяло плоско звучене от така рекламирания natural sound от тях .
Взех си и един еквалайзер Филипс с дисплей електронен. През него дори качеството на звука звука се разваля.
В момента нямам усилвател всичко е продадено едно по едно след смените.
Та въпроса ми е сега на къде . Колоните на които слушам имат следните характеристики :
Frequency Response (Hz, +/-3dB) 48-20,000
Power Handling (Watts Long/Short Term) 80 / 120
Sensitivity (dB, 2.8V/1m) 90
Сега надявам се да не ме убиете с камъни, но сериозно искам да ви попитам дали някой си имал взимане даване с подобно китайско чудо Намерих снимки в нета отворен вижда се само огромен тороидален траф (800 вата) и транзистори с не големи филтриращи кондензатори.Хареса ми ,че има и еквалайзер с тон корекции от 50 Хц . Води се караоке професионален усилвател с 5 входа за мик. от снимката ето и неговите характеристики:
radio,mp3 usb, sd card,
Specification:
Item # SA-9705
Output power(RMS) 1KHz THD1% 8ohm 200W+200W
Output channel 2 CH
Input channel 4 CH
Music frequency response 20Hz-20KHz at 1.5dB
Input sensitivity 150Mv
Music tone control 10KHz up/down≥±10dB
Input impedance 47K ohm
Signal noise ratio a-weighted(RMS) 80dB
Crosstalk at rated outcut power 8ohm 1KHz 35dB
Input channel for MIC 5 CH (3 FRONT+2 REAR)
MIC frequency response 60Hz-18KHz at 1.5dB
Input sensitivity 10Mv
MIC tone control 200Hz up/down≥±10dB 10KHz up/down≥±10dB
Input impedance 300ohm
Signal noise ratio a-weighted(RMS) 70dB
Music key control UP/DOWN±4 step
Protection Short circuit current limited DC AC line fuse, thermal cut OFF, power up/down transients, slow art
Indicators LED
Cooling Variable speed fan
Power consumption full power 8ohm 800W
Прикачени файлове
33801.png

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Като начало дай повече информация за:
- Марката и модела на озвучителните тела
- Предпочитани жанрове музика
- Предпочитано ниво на слушане
- Бюджетът, приготвен за усилвателя

stoqn55
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 10:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#3 Мнение от stoqn55 »

Озвучителните тела са с по 4 високоговорителя. С по два tvm 226 (2х70 вата /8 ома ) и два visaton фрс 8м 30 вата 8 ома.
Смятам ,че така направените колони едни чисти 100 вата могат да издържат.Ако не и доста повече.
Музиката която слушам е , рок ,поп и "черно/рап ".
Харесвам плътния - не бучащ бас и ясни среди с леки високи.
Пари за усилвател до 350 лв .
харесвам тихото слушане с приятно плътно бумтене на ниските честоти и хубав стерео ефект. Но често издувам особено изпълнители от типа на рамщайн.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#4 Мнение от kromuilis »

Приятелю, не знам от къде да започна...
Какво е това бакалско пресмятане до колко вата ще издържат колоните и каква информация ти носи то!?
Според мен, какъвто и усилвател да използваш, няма как да постигнеш дори посредствен звук с тези тонколони.
Извинявай, но чул ли си тези озвучителни тела някога да звучат добре с някакъв усилвател?
Това е важно, защото може да ти даде някакви насоки в търсенията.
Искам да кажа, че озвучителните тела, са най-чувствителния и най-неверния елемент в системата по принцип. Усилвателят няма да накара тонколоните да засвирят, ако те не го могат.
Така че, първо се увери, че това са Твоите тонколони, а след това търси подходящия за тях усилвател.
Успех!

stoqn55
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 10:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#5 Мнение от stoqn55 »

ПО първия ти въпрос , бакалското смятане го определи ти . На мен са ми го определили в Една фирма която са сметнали и сглобили колоните .Които внасят твм. Няма да кажа името за да не се приеме за реклама.
На втория въпрос. ДА чувал съм ги в различни комбинации в магазина на фирмата .Както и в нас с немски усилвател ДУАЛ . 2х60 вата . Колоните свирят без грешка. За съжаление беше прекалено слаб за тези колони.
На третия не въпрос а определение ,че с тези колони няма да постигна и посредтсвен звук дори.
Разбрах няколко неща. Първо изобщо не си попадал на десетките проекти именно с тази комбинация от високоговорители във форума. И второ никога не си чувал 4 twm 226 на какво нещо са способни.
А да сетих се ако искаш да чуеш колони с твм 226 и си от софия .Спокойно може да пиеш кафе в Катеринито на Славейков - София. Незнам каква база за сравнение имаш. Но съм сигурен ,че ще преосмилиш теорията си след като ги чуеш. Аз лично по същия начин смених и доста готови "маркови " колони . Докато реша ,че ако искам да слушам нещо. То трябва да бъде сглобено.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#6 Мнение от Kiril Kirilov »

kromuilis написа:Приятелю, не знам от къде да започна...
...Искам да кажа, че озвучителните тела, са най-чувствителния и най-неверния елемент в системата по принцип...
Успех!
1. Напълно подкрепям гореказаното
2. Правили сме/слушали сме колони с ТВМ-и, знаем как свирят. Добри са за много нискобюджетен проект. ТВМ-ите свирят задоволително при много слаби нива (имат малък Хмакс) и силно се съмнявам, че може да се напъват...
3. Ако са ти проектирали колоните и те свирят добре с Дуал-а или с нещо друго, защо не ги слушаш с тези усилватели?! Какво значи "свирят без грешка", но усилвателя е много слаб?! Мислиш ли, че колоните са способни на повече с който и да е усилвател? И ако са - или ползвай такъв (което може да не е 350 лв) или ги слушай с добре свирещият, макар и по слабо.
4. Обиколи при хора от форума и чуй няколко системи - може да ти бъде от голяма полза

stoqn55
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 10:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#7 Мнение от stoqn55 »

Kiril Kirilov написа: 2. Правили сме/слушали сме колони с ТВМ-и, знаем как свирят. Добри са за много нискобюджетен проект. ТВМ-ите свирят задоволително при много слаби нива (имат малък Хмакс) и силно се съмнявам, че може да се напъват...
Е хем сте правили хем пък се съмняваш. АКо си правил би трябвало да знаеш не да се съмняваш. За това ,че свирят добре ри ниски нива на звука също не е вярно , точно пък този модел си иска мощност за да бъде разклатен .И да се усети потенциала му.
ДАли могат да се напъват. С
С ямахата която имах доскоро ax-900 вади на 4 ома почти 200 вата и 150 вата на 8 ома при 0,008 % изкривявания. Та това е една от най-големи ямахи и по спомен тежеше около 17 -18 кг. .
Спокойно мога да кажа ,че с тая мощност усещането в стая от 20 квадрата е брутално. И колоните все още свирят и не са изгорели.
Понеже си правил колони трябва да знаеш ,че не точно мощноста определя хода и поведението на един говорител в обем. 100 вата колони може да изгориш и с 30 вата усилвател !
Мерси за инфото , все пак . Настроен съм приятелски и имам желанието да "науча опит" .

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

stoqn55, преди всичко трябва да знаеш, че TVM не съществува като марка от няколко години. Докато съществуваха, официален вносител беше Краси Драгиев (PAS). Който и да е проектирал тонколоните, най-вероятно ти е обяснил, че да оценяваш едно озвучително тяло единствено по мощността, която може да издържи, преди да изгори, няма нищо общо с качественото аудио.
Ако държиш да експериментираш с подобни краш-тестове, пробвай някой мощен профи усилвател. Ето с този например нещата със сигурност ще станат "брутални": http://megavoice.bg/?pid=29&product=1471
Не забравяй, че вече няма откъде да се снабдиш с TVM говорители за подмяна.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#9 Мнение от Kiril Kirilov »

stoqn55 написа:...С ямахата която имах доскоро ax-900 вади на 4 ома почти 200 вата и 150 вата на 8 ома при 0,008 % изкривявания. Та това е една от най-големи ямахи и по спомен тежеше около 17 -18 кг. ...
Мерси за инфото , все пак . Настроен съм приятелски и имам желанието да "науча опит" .
1. Хайде сега се опитай да споделиш колко са според теб изкривяванията в колоната (ТВМ-а) при подадени към нея 150/200 вата?
Ще ти подскажа, че си далече от изкривяванията, които "дават" на усилвателя.
2. Моят усилвател е 2х17 вата и тежи над 80 килограма, което мерено едно към едно с ямахата ватове/килограми каво означава според теб?
В началото на сайта (не на форума) има SPL Calculator - виж и си поиграй с него. Може да поразсъждаваш над това "как се получава високо звуково налягане". Защото това е важното, а не "наблъсканата" мощност от усилвателя към озвучителното тяло.
3. Ако си приятелски настроен и имаж желанието да научиш от опит, опитай, недей да бързаш с наизустени отговори... ;)

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#10 Мнение от kromuilis »

Stoqn55, не съм искал да те обидя, а само да внеса малко яснота в представата ти за нещата.

Цитат:
"Power Handling (Watts Long/Short Term) 80 / 120 "

За тази мощност на тонколоните, 60 ватовия Дуал от който си останал доволен е напълно достатъчен.

Ето какво си написал във втория си пост
Цитат:
"харесвам тихото слушане с приятно плътно бумтене на ниските честоти и хубав стерео ефект. "

А това си написал в четвъртия си пост
Цитат:
"За това ,че свирят добре ри ниски нива на звука също не е вярно , точно пък този модел си иска мощност за да бъде разклатен .И да се усети потенциала му."

Това нещо не го разбрах.
Ако искаш да слушаш тихо и приятно, защо са ти тези говорители?

TWM ги знам, слушал съм ги и съм си купувал дори точно някакви 8 инчови нискочестотни още преди 12 години. От тогава не съм ги ползвал, макар че хората във фирмата вносител бяха много приятни.

FRS 8M е евтин говорител на Визатон, който според масовото мнение не е върха в аудиото. Признавам, не съм го слушал, но съм слушал години доста по скъпи широколентови говорители и се досещам къде са му кусурите. :)

Цитат:
"А да сетих се ако искаш да чуеш колони с твм 226 и си от софия .Спокойно може да пиеш кафе в Катеринито на Славейков - София. Незнам каква база за сравнение имаш. Но съм сигурен ,че ще преосмилиш теорията си след като ги чуеш. Аз лично по същия начин смених и доста готови "маркови " колони . Докато реша ,че ако искам да слушам нещо. То трябва да бъде сглобено."
За голямо съжаление, звукът на тонколоните зависи повече от помещението в което свирят и от разположението им в него, отколкото от самите тях. Така че и в Кафето на Славейков, и в магазина на твм, задължително ще звучат различно от стаята в която искаш да ги слушаш.

Иначе приветствам идеята ти за специално направени озвучителни тела, но те трябва да бъдат направени наистинаСПЕЦИАЛНО, или от теб самия, или от някой, който знае какво прави.

Още веднъж, успех!
:)

stoqn55
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 10:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#11 Мнение от stoqn55 »

Все пак , може ли да разкажете кой с какви усилватели е бил неговите впечатления. И сега на какво се е спрял. Да обменим натрупаната представа.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Повечето участници тук са сменили десетки усилватели.
С какво слушат в момента, може да видиш в раздела "моята система".

stoqn55
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 10:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#13 Мнение от stoqn55 »

Разгледах доста страници от този раздел. Да не кажа половин ден четене.
Масово хората са минали на хорни и лампови усилватели.
И двете за съжаление не ме устройват. Трябвало е да напишат и за по старите си системи :) ДА се види през какъв възход са минали така да се каже. Да си споделят вече чутото.
Аз си правих хорни с frs8m преди да ги сглобя с TVM-ите . Честно казано , това нее моя стил на слушане на музика. Не умаловажавам в никакъв случай този тип озвучителни тела. Дори приятел ми зае за малко ламповия си усилвател .Да ги послушам на него. Може би просто при мен избора на високоговорител не беше подходящ. Големи кутии за които просто нямам място с изкл. малка мощност. Аз не съм толкова запален аудиофил или музикант , който да разбира от вярна музика.
Може и звука да е леко замазан. Ако изобщо разбера че е такъв. Само и само да има плътен бас и хубави ясни среди с ясен стерео ефект. Последното много обягва на изкл. много усилватели които съм чул (от шир потребата ) . да оставим малкото които съм имал аз. Дано поста ми се разбере правилно.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#14 Мнение от Nanko Rusev »

Вземи усилвателя, за който си пуснал темата. Мисля че отговаря на нивото на колоните и ауфио културата ти и ще си доволен с него.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СМених няколко усилватела сега на къде ?

#15 Мнение от Kiril Kirilov »

Ето един от пътищата:

http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... clone.html
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... cle&sid=69

Но подходът ти, че не искаш да използваш "малкомощен усилвател с..." няма логика.
Важното, което така или иначе търсиш е звуково налягане, а не мощен усилвател, който да напъва нискочувствителни озвучителни тела.
Виж ограничението с мястото е наистина проблем, но с малки озвучителни тела така или иначе не можеш да постигнеш голямо звуково налягане.

Интересно ми е какви са ти размерите на колоните с ТВМ-и и фрс-и?

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта