Лампов у-тел с ГУ50

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
_65536_kb_sec_
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 20, 2011 1:04 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Лампов у-тел с ГУ50

#1 Мнение от _65536_kb_sec_ »

Здравейте,

Отдавна следя форума, от малко преди да започна да го следя съм фен на ламповия звук, и на края ми попаднаха в ръчичките няколко ГУ50.
Като цяло от доста време се каня, и оглеждам и събирам материали за подобен проект, но в случая отварям нова тема, за да ви помоля за някоя изпитана схема с върпосните лампи, в схема с еднотактно свързване.
Малко или много съм се занимавал с нисковолтова схемотехника и малко ме е шубе, но смятам че взимайки необходимите мерки, в този мой първи проект няма да има пироефекти. :oops:

Мерси предварително и поздрави
Стоян

ПС Всякакви съвети по темата са добре дошли, и предварително искам да подчертая, че не гоня високи мощности.

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампов у-тел с ГУ50

#2 Мнение от Ivelin Braikov »

What would you attempt to do if you know you could not fail?

_65536_kb_sec_
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 20, 2011 1:04 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампов у-тел с ГУ50

#3 Мнение от _65536_kb_sec_ »

Изчетох доста теми с модове на Хапчето, и не ми става ясно - при първоначалната схема, какво мога да очаквам като звучене, защото реално срещам предимно негативни мнения за нея?

ПС наясно съм че това ще е доста субективно виждане, поради частния случай на подбор на елементи. :roll:

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампов у-тел с ГУ50

#4 Мнение от EmilRachev »

_65536_kb_sec_ написа:...и не ми става ясно - при първоначалната схема, какво мога да очаквам като звучене, защото реално срещам предимно негативни мнения за нея?
Има много направени хапчета, както от автора им, така и като продадени китове.
Пусни си една тема, че искаш да чуеш базовата версия и все някой ще те покани на прослушване.
Ще можеш да прецениш лично, това ли ще е твоя амп или ще тръгваш по друга пътека.
Моето мнение е, че за парите си е повече от добро решение.
Освен това Аспарух от Етераудио е приветлив човек, ще ти даде точни и проверени многократно схеми, както и ще те напътства за евентуални подводни камъни.
Освен това нищо не пречи да го налепиш и да го занесеш накрая за инспекция, Аспарух ще го провери и запали, няма да си първия с подобен подход. :)
Успех за напред! :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

_65536_kb_sec_
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Апр 20, 2011 1:04 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампов у-тел с ГУ50

#5 Мнение от _65536_kb_sec_ »

Значи вече се налага да намеря свободно време за да посетя Аспарух (съжалявам не му знам фамилията) :oops:
Много благодаря, ще помисля известно време каква ще е съдбата на проекта, и ще ъпдейтвам темата своевременно.

Поздрави, Стоян.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампов у-тел с ГУ50

#6 Мнение от EmilRachev »

Името му е Аспарух Желязков, но... и без фамилията пак ще се разберете, спокойно. :wink:
Телефона му е 0887 960 009, успех!
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
diadoto
има опит
има опит
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Лампов у-тел с ГУ50

#7 Мнение от diadoto »

[quote="_65536_kb_sec_"]Изчетох доста теми с модове на Хапчето, и не ми става ясно - при първоначалната схема, какво мога да очаквам като звучене, защото реално срещам предимно негативни мнения за нея?

ПС наясно съм че това ще е доста субективно виждане, поради частния случай на подбор на елементи.
ЗДР!За да бъде в добър режим на възпроизвеждане една ГУ 50 иска добър изходен траф с висок омаж да първичната / 1.2 до 1.8 кома и доста "дебела"
вторична.Също така и въпрос на професионализъм е навиването и сърцевината на трафа,но с мощност не по малка от 100 вата!

Аватар
diadoto
има опит
има опит
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Лампов у-тел с ГУ50

#8 Мнение от diadoto »

EmilRachev написа:Името му е Аспарух Желязков, но... и без фамилията пак ще се разберете, спокойно. :wink:
Телефона му е 0887 960 009, успех!
Поздрави на Паро!

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост