ONKYO - W20170A

Съобщение
Автор
Аватар
opti_drive
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 2:55 pm
Местоположение: гр. Севлиево
Обратна връзка:

ONKYO - W20170A

#1 Мнение от opti_drive »

Здравейте. Разглеждам от доста време този форум и се възхищавам на всичко което видждам тук. От малък се занимавам с музики но след това което виждам тук разбирам че съм на светлинни години разстояние от истината :) и това за което предстои да попитам май ще е последният ми проект от "каменната ера". Та искам да ви попитам за тези високоговорители ONKYO - W20170A http://megavoice.bg//?page_id=15&record_id=51" onclick="window.open(this.href);return false; просто искам да си кажете мнението за него ако някой се е занимавал с такива. Тук е мястото да кажа че съм с голяма грешка, за което се извинявам - понеже питам прекалено късно, защото вече съм започнал проект с него ,но още не е завършен. Използвам по 2 броя такива на ОТ + http://megavoice.bg//?page_id=15&record_id=44" onclick="window.open(this.href);return false; за среда + http://megavoice.bg//?page_id=15&record_id=665" onclick="window.open(this.href);return false; за ВЧ в обем 69 литра на 35 Hz порт. Но както и да е просто искам да си кажете мнението за високоговоритела. След всичко което видях тук ми се иска да хвъря всички тези боклуци........ До сега единствената по сложна конструкция която съм правил е кутията ми за домашния ми суб - ТЛ - а баса е Alpine type R 12.
Това е което е до момента - чакат за изработка на филтри, но не ми остава време :)
Изображение017.jpg
Изображение013.jpg
Изображение014.jpg
Колкото и да влагаш в аудио, никога не ти стига и винаги си казваш може по-добре......
а комшиите все недоволни от трудът ти...... луда работа

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: ONKYO - W20170A

#2 Мнение от bilar »

Що да са боклуци? :o На фона разните му там пародии на говорители дето са задръстили пазари и магазини със съмнителна репутация-тези са направо цвете :) .И какво толкова се оправдаваш -това си могъл то ва си и сторил, други и толкова не могат.А с какъв филтър работят в момента? :?:
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

Аватар
opti_drive
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 2:55 pm
Местоположение: гр. Севлиево
Обратна връзка:

Re: ONKYO - W20170A

#3 Мнение от opti_drive »

Аз имам в пред вид че в сравнение с тези проекти които виждам тук са нищо :) , иначе много добре знам че са много по добри от останалите китайски говорители :) . А иначе филтърът не съм го смятал още ( все още не съм ги чувал) , защото ги правя през свободното ми време в сервизът, а сега през лятото има много телевизори за ремонт и........
Колкото и да влагаш в аудио, никога не ти стига и винаги си казваш може по-добре......
а комшиите все недоволни от трудът ти...... луда работа

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ONKYO - W20170A

#4 Мнение от Kiril Kirilov »

Говорителите не са най-голямата инвестиция в един проект, колкото и скъпи да са, а тези не са такива :-)

Ако имаш достатъчно енергия и ентусиазъм, след като имаш 8 инчови говорители, опитай да построиш хорни с тях .
Или използвай рупорния калкулатор в началото на сайта или някой друг, който намериш за подходящ.

След това сравни как свирят - в нискочестотната област разбира се 2-та проекта, за да разбереш за какво става дума :-)
Тогава лесно ще вземеш решение да си направиш нови озвучителни тела.
А експерименталното тяло можеш да използваш за суб или да пробваш различни 8 инчови говорители в него :-)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ONKYO - W20170A

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Преди да се занимаваш в филтрите може да потърсиш други истински говорители с такъв размер, които да свирят добре в този обем. Или пък да направиш тези колони с тези .... Така може сравнително лесно да завършиш сегашните колони и ако бюджета ти позволява, да захванеш по-сериозен проект. Препоръчвам ти да повториш нещо доказано.

Успех.

Аватар
opti_drive
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 2:55 pm
Местоположение: гр. Севлиево
Обратна връзка:

Re: ONKYO - W20170A

#6 Мнение от opti_drive »

Благодаря за отговорите :) . Значи като цяло не са кой знае какво тези високоговорители. Просто исках да разбера дали някой от вас се е занимавал с такива, защото по принцип те се водят като spare ВГ, а гледам че някои модели на ONKYO са доста интересни - като да речем тези - http://audio-database.com/ONKYO/speaker ... iii-e.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Колкото и да влагаш в аудио, никога не ти стига и винаги си казваш може по-добре......
а комшиите все недоволни от трудът ти...... луда работа

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта