Паднал гумен ремък на PA Stereo 2030 RFT

Съобщение
Автор
crystalline
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 10:31 pm
Обратна връзка:

Паднал гумен ремък на PA Stereo 2030 RFT

#1 Мнение от crystalline »

Здравейте,

Първоначално така и не мога да намеря никаква информация за марката и модела на грамофона ми (още една снимка).

Второ, бих искал да попитам дали някои може да ми помогне - вдигнах платформата на която се слага плочата, за да видя дали отдолу пише нещо за модела и тогава падна гумения ремък, който можете да видите на снимките:
[img ]http://i223.photobucket.com/albums/dd18 ... 126135.jpg[/img]

[img ]http://i223.photobucket.com/albums/dd18 ... 126136.jpg[/img]


Не успявам да възстановя положението му, пробвах няколко начина и позиции и завъртания, но все не става..с лед като не знам ни марка, ни модел..съвсем пък нищо не мога да немеря и в нет-а...някои може ли да ми помогне?
Благодяря предварително!

Намали си снимките до приемливите размери!

Аватар
wlado88
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Паднал гумен ремък на PA Stereo 2030 RFT

#2 Мнение от wlado88 »

Здравей, крайно недостатъчни са снимките ти, ще те помоля да постнеш снимки на зглобения варянт на грамофона.Все си мисля, че няма повод за притеснение, с общи сили ще го върнем в правия път.
Поздрави

[AK]
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 12:13 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Паднал гумен ремък на PA Stereo 2030 RFT

#3 Мнение от [AK] »

Това е фактически Ziphona + допълнителна механика за автоматична работа. Няма голям смисъл да търсиш документация - то и няма какво толкова да се настройва на грамофона - всичко е зададено фабрично, рамото няма настройки. Това, което се вижда на последната снимка, е оста на моторчето. През нея и през лостчето, което сменя оборотите, трябва да преметнеш ремъка. От другата страна ремъка трябва да обхваща малкия пластмасов диск, който е от долната страна на големия.

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта