Голям проблем с тонклона БИЕМА

Вместо да ги трием и губим безвъзвратно бисерите ще ги местим тук.
Съобщение
Автор
Аватар
DARGON
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

Голям проблем с тонклона БИЕМА

#1 Мнение от DARGON »

Здравейте колеги! Имам тонклона биема FP115A II и я захранвам с Усилвател Biema W330II и еквалайзер (някаф рузки стар) и днес си слушам музика и пак ме удариха лудите и започнах да си увиличавам до край.. което съм го правил и преди.. и когато овиличавам .. намалям високите и басс-а от еквалайзера така ,че да не криви басс-а а високите ги намалям в зависимост с това когато тонклоната започни да светка ги намалян за да не свети изобщо.. (от дупките долу под басс говорителя свети при силни високи). И както си слушах.. и изведнаж.. спряха високите остана само басс.. намалих.. разръчках усилвателя.. нищо проверих кабелите изкарах ги фкарах ги .. нищо .. включих 1 тонклона стара тя има високи .. а голямата не.. смених каналите същата работа.. приближих се до тонклоната.. и Хорн-а изцяло спря да издава звуци.. ;( и се притеснявам да не съм го гръмнал.. ако е така.. имате ли идея дали може да се поправи .. и горе долу за какви пари става въпрос... ;( просто не знам какво да правя.. много съм отчаян ;(



П.П. ето това е тонклоната http://biema.ru/product/speakers/img/fp115.jpg това квадратното отгоре.. спря да свири.. мисля ,че се казва хорн но може и да съм объркал за което съжелявам..

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stoqn »

В професионалните озвучителни тела слагат последователно на високочестотния говорител лампа за да предпазят говорителя от изгаряне при високи нива.При теб е изгоряла лампата и затова нямаш високи,Махни басовия говорител и я подмени с нова със същите параметри.Успех.
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

Аватар
DARGON
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от DARGON »

Значи може да не е гръмнал хорн-а а само лампата вътре ? и затова да не издава звуци ?

Охх.. дано да е това.. аз сам май няма да мога да се справя.. ама ще го занеса на ремонт .. не вярвам да ми вземат много пари.. ;( дано да е това .. а ако е изгорял самия хорн. Горе долу за каква сума пари трябва да се приготвя ?

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stoqn »

Почти съм сигурен че е лампата.Махни решетката и свали басовия говорител.Вътре ще видиш филтъра върху него трябва да е лампата.Свали я и виж какво и е напрежението и мощността.И търсиш нова със същите параметри.Не е сложно.
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

Аватар
DARGON
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от DARGON »

Ок сега ще видя дали мога да се справя.. притеснява ме само решетката.. ,че не е хваната с болтчета.. ..

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stoqn »

Решетката е опъната по две дъги на горния и долния край и влиза странично в два канала.Няма никакви винтове държи я само опъна.Хвани я от единия страничен край и я дръпни трябва да излезне.
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

Аватар
DARGON
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#7 Мнение от DARGON »

изкарах лампичката.. безда изкарвам басс говорителя .. но тя работи.. здрава е.. :/ значи е изгорял хорн-а ..


Имаш ли идея колко струва такъв хорн и дали изобщо може да се намери ?

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Stoqn »

DARGON написа:изкарах лампичката.. безда изкарвам басс говорителя .. но тя работи.. здрава е.. :/ значи е изгорял хорн-а ..
Сигурен ли си че е здрава.Виж да няма втора лампа последевателно на първата.Ако няма и първата лампа си сигурен че работи свали високочестотния говорител и с една батериика 1.5V провери дали пука високоговорителя ако няма пукане значи е изгорял.
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

Аватар
DARGON
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#9 Мнение от DARGON »

утре ще го пробвам това.. ,че в момента нямам инструменти в мен.. той говорителя долния за ниските чистоти си свири.. ама горния... най вероятно ще трябва да сменям този хорн :/

gore
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Basel
Обратна връзка:

Re: Голям проблем с тонклона БИЕМА

#10 Мнение от gore »

DARGON написа:... и пак ме удариха лудите и започнах да си увиличавам...
...и когато овиличавам... намалям...
Ха-ха
казват, че смеха е здраве... :lol:

Аватар
DARGON
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от DARGON »

намалям високите.. ех.. хората са казали.. за да има щастие трябва да има и тъга. докато 1 са щастливи други са нещастни.. като в този случай аз говоря напълно сериозно и очаквам съвет.. а някой се чуди от каде да намери с ко да се заяжда.. българи..

Аватар
DARGON
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

#13 Мнение от DARGON »

Ок благодаря ! Значи може да се оправи този хорн. а можеш ли да ме опътиш горе долу за цената ?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Stefan Stefanov »

Човека ти е дал телефон, защо не му се обадиш?

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Stoqn »

Щом си си взел Биема е ясно че не си привърженик на вернио звук а на високия SPL.С какъв и говорител да го смениш надали ще усетиш разлика.Взимай този и си свиркай. :D
http://www.ljclub.net/speak/hi/LPH-2501.jpg
Трудните неща правим веднага, а невъзможните малко по-късно.

Заключено

Обратно към “Бисери”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост