Аудиокасети - Носталгия !

Съобщение
Автор
Damyan

Аудиокасети - Носталгия !

#1 Мнение от Damyan »

Здравейте ,

Има ли членове на този сайт които ВСЕ още използват аудиокасетата като носител на музика и правят записи ?
Ако има такива, бих се радвал да споделят с мен дали в България
все още могат да се купят НОВИ аудиокасети - хром диоксид или метал, тъй като в Интернет - поне аз което намерих се предлагат само
нормални касети - позиция 1 !
Или трябва да се ориентираме към чужбина, където все още се предлагат такива касети ?

Аз все още използувам този носител - дек-а е Накамичи , имам записи от 20 год !! - които все още звучат прекрасно !

P.S. Включих тази тема във "Винил" , защото не намерих по подходящо място, ако модераторите преценят - могат да я преместят....

:)

Damyan

Аудиокасети - носталгия !

#3 Мнение от Damyan »

Благодаря Begemot !

Въпреки че НАК-а прави суперзапис и на 3-те вида касети, предпочитам хром или метал - във времето се държат по добре - най вече откъм "високи" !

:roll: :D

Интересно - на запад има множество форуми за хора ползващи декове - най вече Накамичи, ако трябва да съм точен, а тук в БГ явно този носител е "умрял" ????????????
Последно промяна от Damyan на Пет Дек 05, 2008 11:33 am, променено общо 1 път.

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#4 Мнение от Emo_Baltov »

Здравейте! Аз също ползвам касети, дека ми е ето този http://www.vintagecassette.com/Marantz/SD_3020 Последно изкупих всички налични касети от Кауфланд 11 броя бяха, Максел нормал позишън. И аз търся хромни но се намират много трудно, благодаря за информацията ще отскоча до метро дано да са останали. :wink:

Damyan

Аудиокасети !

#5 Мнение от Damyan »

Имам една идея - ако се намерят 4-5 човека които държат на "висококачествени" касети, можем да се комбинираме и да си поръчаме отвън -Е-Бей, Англия , Германия - има сума ти онлайн магазини !!, пощенските разходи ще паднат до минимум !

Тъй като "аудиокасетата: умира ( или умря ! ??? ) - тоест няма ново производство, и се разпродават наличните количества, мисля че е добре човек да се запаси с 40-50 касети !


Други идеи ????????

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivan Rachev »

...ако не е таина , какво ще правиш с тях ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Damyan

#7 Мнение от Damyan »

Ще си записвам - МУЗИКА ! :D
А и в колата си слушам касетки - мога да те уверя че
касета записана на Накамичито "звучи " 10 Х по добре отколкото да кажем пиратски компакт диск от Славейков !
( Е - уредбата е Алпин, касетофона е един от топмоделите - с Долби B и С ) , както и останалата част - например стъпалото е със стабилизирано захранване - пак Алпин ! :wink: )
Има и чейнджър де - затова мога да "сравнявам" !

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от tino_tkd »

Така и аз съм фен ха аналоговия звук :) и съм се снабдил с прилични количества MA-XG и MA-R на TDK, както и Alpine AL90 и AKAI GX-R70, а скоро ще дойде и един AKAI GX-F91. Абе има ли човек мерак за нещо си намира начини да си угоди на мерака :lol: :lol: :lol:

Damyan

#9 Мнение от Damyan »

Съгласен съм - за мерака ! Сега играя в Е-Бей за един Dragon или пък ZX-9, пък ще видим - какво ще ми донесе дядо Коледа ! :D
Аз все още имам около 10 бр. TDK MA110, както и SA90, но са на привършване... :(

P.S. За Begemot1 -бях в Метро днес - не специално за касети ! - няма ТДК, само Сони и Максел - нормални ! Питах мъжът на щанда - казва че никога не са имали ?????????

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#10 Мнение от Emo_Baltov »

http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=00001276

Дано тази информация да е вярна. :(

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Ivan Rachev »

vladosub написа:Ще си записвам - МУЗИКА ! :D
А и в колата си слушам касетки - мога да те уверя че
касета записана на Накамичито "звучи " 10 Х по добре отколкото да кажем пиратски компакт диск от Славейков !
( Е - уредбата е Алпин, касетофона е един от топмоделите - с Долби B и С ) , както и останалата част - например стъпалото е със стабилизирано захранване - пак Алпин ! :wink: )
Има и чейнджър де - затова мога да "сравнявам" !
.... :lol: а защо диска трябва да е пиратски от Славейков ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Damyan

#12 Мнение от Damyan »

:D Не трябва ! Имам около 20 - попаднали оттук оттам, 5-6 купени от мен самият - 95/96 година ! на фона на около 600 - "истински" - просто звучат ужасно ! Казах го за сравнение , може би трябваше да го направя с МП3 саунд-а ! ( ненавиждам МП3 формата ! )
Та - с две думи - качественият аналогов звук е за предпочитане пред много други " по модерни " формати ! Естествено, записан от съответният източник - пак качествен !
Понеже видях тук там че ходиш ( ходите ) да слушате - похвално !! - младостта ми е минала в такива начинания ! :D , мога да ти пусна 1-вата касета записана на Нак-а - 1988 година, албума " Heavy Weather " на " Weather Report " - ще останеш учуден от качеството !
На звука имам предвид...

Един стар хайфист... :wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivan Rachev »

vladosub написа::D Не трябва ! Имам около 20 - попаднали оттук оттам, 5-6 купени от мен самият - 95/96 година ! на фона на около 600 - "истински" - просто звучат ужасно ! Казах го за сравнение , може би трябваше да го направя с МП3 саунд-а ! ( ненавиждам МП3 формата ! )
Та - с две думи - качественият аналогов звук е за предпочитане пред много други " по модерни " формати ! Естествено, записан от съответният източник - пак качествен !
Понеже видях тук там че ходиш ( ходите ) да слушате - похвално !! - младостта ми е минала в такива начинания ! :D , мога да ти пусна 1-вата касета записана на Нак-а - 1988 година, албума " Heavy Weather " на " Weather Report " - ще останеш учуден от качеството !
На звука имам предвид...

Един стар хайфист... :wink:
:D качественият аналогов звук идва от грамофон или магнетофон , сравнен с които твоито Накамичи изглежда като техен далечен , беден роднина :wink: Първите ми записи датират от 1984 и въпреки това не съм стар хайфист , шефче :D :wink: ...стар хайфист се става като ти падне 3 пъти кожата от гърба .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Damyan

#15 Мнение от Damyan »

:D За Иван Рачев !
Да не си говориме за години - моите първи записи датират от 1977 година - REVOX B77 - двупистов , 19 и 38 ! :wink:
Тогава имах и грамофон BEOGRAM 4000 -онзи с тангенциалното рамо !
Иначе съм съгласен че касетните декове са "компромис" - в сравнение с ролката и грамофона, но вярвай ми че Накамичито е дека който най много се доближава до тях ! Имал съм над 25 дека - различни марки, и съм ги сравнявал - с ролката !

А защо мислиш че не ми е падала кожата от гърба? :lol:
Отминали времена... :D

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта