НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Sandeman
чете и пита
чете и пита
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 2:44 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#151 Мнение от Sandeman »

Авторитетно мнение,velinski. А какви са колоните ми?
Audio Inovations Classic25, QUAD ESL63, QUAD44. LUXMAN/MICRO SEIKI, AUDIO NOTE TUBE CD, NAKAMICHI DRAGON, ELKASET EL7, REEL TECHNICS 1506

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#152 Мнение от Ivelin Braikov »

JBL L56. :D
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
cecko011
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 10:22 am
Местоположение: Mizia
Обратна връзка:

Re:

#153 Мнение от cecko011 »

velinski написа:
BlackBLOOD написа:Тука се намери един критик на вашата идея за едножилни кабели.Той твърди че за такъв кабел скин ефекта ще по изразен и импеданса за по високи честоти ще нарасне...
Точно обратното - скин ефекта и импеданса нарастват, но при многожилния кабел, като и двете са в пряко отношение със сечението. Много обичам "критиците" :)

Kirilov e прав - мостовият проводник е най-евтиното хай-енд решение, аз ползвам 4 х 3.5 квадрата електричарски проводник с черна изолация (Гамакабел) в тестовата ми система за 1.30 лв/метъра и смея да твърдя, че би засрамил доста скъпи маркови кабели, въпреки че изолацията му е шит, чистотата на медта е шит и не е чувал за OFC :)

Не отричам, че среброто е дъ бест, но за малко пари съществува добро решение.

ПС - не забрявайте да калайдисате голите краища на проводника - най-добре с тинол с високо съдържание на сребро.
Готино аз съм електротехник до сега не бях виждал стандарт 4х3.5мм на квадрат може би съм назад с информацията съгласен съм с Кирил но мисля че 2х2.5мм е по добре също зависи и от дължината на проводника все пак пренасяме напрежение аз използвам 2х2.5мм и съм доволен
Sony STR-DA5200ES Sony RDR-HXD870 Sony TC-K611S Sony SEQ-411 Sony CDP-311

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#154 Мнение от Kiril Kirilov »

В първият пост съм написал:
Най-оптималното сечение за едножилен проводник е: 0,64 квадратни милиметра. Това е 0,9 мм диаметър на проводника

Това сечение дава възможност при произволна дължина загубите да се явяват предимно активни. (установено с многбройни опити, че така се губи само ниво, без да се променя характера на звученето)

При почти всички лампови усилватели такова сечение дава възможност да се използва произволна дължина (стига да имате запас от мощност).

В интерес на истината при един DOGC по-добре свирна с по 2 паралелни проводника на полюс на кабел, т.е. 2х(2х0.9мм). Вероятно се дължеше на сложната система от обратни връзки и резонансната група в изхода на А+Б-усилвателя.

В много случаи експериментиращите намират по-дебелия проводник за по-хубав заради превеса на басите в него, но то е заради неравномерността му (завала на височините), което субективно се възприема като "повече бас".

Така или иначе, дори при по-дебел едножилен (меден) проводник излизат многократно повече височини от всеки многожилен.

iliadiliev
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 2:39 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#155 Мнение от iliadiliev »

Здравейте,

Регистрирах се във форума след като случайно попаднах на темата и съответно я прочетох цялата. От както се помня съм любител на хубавата и качествена музика. Преди няколко месеца най-после успях да стигна до покупка на сравнително качествена система. Вързах я, настроих я...и много й се радвах... Но все се опитвам да я донастроя, да подобря нещо, защото звукът е хубав, но ми се струва, че може да е и по-добре. Реших, че разположението на задните тонколони може да е по-добро и тръгнах да прекарвам нови кабели. Купих преди малко едни от Технополис 2x1 многожилни.

След като се прибрах обаче реших да прочета малко по темата и...попаднах тук. Ще бъда благодарен някой от Вас да ме посъветва, преди да обърна цялата къща да прекарвам кабелите които купих. Подозирам, че проблемът досега не е бил в разположението, а в кабелите които съм ползвал.

Техниката ми е Marantz NR-1506, тонколони Quardal Quintas 5000, буфер SONY SA-W2500. Кабелите на задните колони бяха удължавани на две места, защото майсторите ги бяха оставили къси под ламината... Бяха 0,5 / 0,75. На предните и на центъра съм сложил 2*1,5 многожилен...от железария. След като прочетох темата и пиша последните 2 реда ме е срам много, но ще се поправя още днес. Ще сменя всичко, въпросът е какво да купя.

Предните са с кабели около 2м, центърът около 1м. За тях нямам проблем да пусна и по-дебел и твърд кабел. Трябва ми само съвет кое е прилично за моя клас техника.

Помещението е с размери 11м на 6м, почти правилна форма. Проблемът идва при задните колони. Разстоянието от рисийвъра до местата им (като отчета всички чупки и завои под первазите) е около 14м. Доколко разбрах, колкото по-голямо е разстоянието, толкова по-важно е какъв ще е кабелът. Честно казано обаче, не виждам как мога да пусна едножилен кабел 2,5 квадрата, защото няма да се събере под первазите, а жена ми няма да щастлива да го оставя да се вижда... :)

Допускам, че изписаното по темата се отнася за далеч по-сериозни системи от моята, но все пак мисля, че и моята заслужава малко по-сериозно окабеляване и ще бъда изключително благодарен да получа съвет от Вас.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#156 Мнение от Stefan Stefanov »

2X0.75 едножилен е най-близо до описаните. Пробвай го.

iliadiliev
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 2:39 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#157 Мнение от iliadiliev »

И за предните, и за задните ли? И каква марка да бъде?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#158 Мнение от Stefan Stefanov »

Не цитирай излишно предишния пост!

Прочети пак първия пост от тази тема.
На въпроса за марката - Кирилов да каже. :)

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#159 Мнение от Kiril Kirilov »

Тези от магазините нямат връзка с марката, доколкото не са тествани всеки поотделно.
Вземи някой, който е равен или близък до диаметър 0.9 мм.
Ако искаш наистина хубав меден кабел, подходящ за всяка система, обади се на Аспарух: 0887960009

earbuzz
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юли 19, 2020 4:34 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#160 Мнение от earbuzz »

Разгледах темата. Искам да пробвам с кабел на Аспарух. Номера валиден ли е?

dancoo
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 1:26 pm
Местоположение: около София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#161 Мнение от dancoo »

Да, обади се.
One speaker to rule them all.

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта