За говорител може да погледнеш TVM
това е сайта http://pas-bg.com/
сравнително евтини и с добри характеристики
мисля че е по добре да вземеш даден говорител и да сметнеш какво ще се получи при този обем, мисля че може би ще е добре да има и басрефлекс
правилно ли съм изчислил тези тонколони?
-
Nanko Rusev
- има сериозен опит

- Мнения: 2317
- Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
- Местоположение: Варна
- Обратна връзка:
Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?
Че колона без басрефлекс може ли?nikiss написа:За говорител може да погледнеш TVM
това е сайта http://pas-bg.com/
сравнително евтини и с добри характеристики
мисля че е по добре да вземеш даден говорител и да сметнеш какво ще се получи при този обем, мисля че може би ще е добре да има и басрефлекс
- Vasil Nikolov
- BG Audio Team™

- Мнения: 309
- Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
- Местоположение: Plovdiv
- Обратна връзка:
Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?
МожеNanko Rusev написа: Че колона без басрефлекс може ли?
-
jenko
- чете и пита

- Мнения: 93
- Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:00 am
- Местоположение: Стара Загора
- Обратна връзка:
тонколони
Направих ги тонколоните с български нч високоговорители вкн 0922.Изчислих ги с bassbox pro 6 .За този обем с фазоинвертор получих долна гранична честота около 45 хз. Доволен съм от баса и средите, но трябва да си намеря някакви високочестотни говорители, защото сега съм с някакви китайски, които свирят ужасно. 
- Stefan Stefanov
- BG Audio Team™

- Мнения: 3026
- Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
-
jenko
- чете и пита

- Мнения: 93
- Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:00 am
- Местоположение: Стара Загора
- Обратна връзка:
тонколони
Говорителите не съм ги изчислявал, но ползвах наготово параметри от книгата на Димитър Попянев ''Конструиране на озвучителни тела''( наясно съм , че не са същите, но най- вероятно поне са близки). С нейна помощ се помъчих и да направя изчисленията първия път.
-
bachelor
- има опит

- Мнения: 202
- Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?
Зависи от въпроснияjenko написа:Усъмних се защото резонансната честота на високоговорителя излезе 32 Хз- не е ли много ниска?
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта
