правилно ли съм изчислил тези тонколони?

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
nikiss
има известен опит
има известен опит
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 1:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?

#16 Мнение от nikiss »

За говорител може да погледнеш TVM
това е сайта http://pas-bg.com/
сравнително евтини и с добри характеристики
мисля че е по добре да вземеш даден говорител и да сметнеш какво ще се получи при този обем, мисля че може би ще е добре да има и басрефлекс

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?

#17 Мнение от Nanko Rusev »

nikiss написа:За говорител може да погледнеш TVM
това е сайта http://pas-bg.com/
сравнително евтини и с добри характеристики
мисля че е по добре да вземеш даден говорител и да сметнеш какво ще се получи при този обем, мисля че може би ще е добре да има и басрефлекс
Че колона без басрефлекс може ли? :cry:

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?

#18 Мнение от Vasil Nikolov »

Nanko Rusev написа: Че колона без басрефлекс може ли? :cry:
Може

jenko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

тонколони

#19 Мнение от jenko »

Направих ги тонколоните с български нч високоговорители вкн 0922.Изчислих ги с bassbox pro 6 .За този обем с фазоинвертор получих долна гранична честота около 45 хз. Доволен съм от баса и средите, но трябва да си намеря някакви високочестотни говорители, защото сега съм с някакви китайски, които свирят ужасно. :(

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Stefan Stefanov »

Измери ли говорителите преди да изчисляваш?

jenko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Дек 26, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

тонколони

#22 Мнение от jenko »

Говорителите не съм ги изчислявал, но ползвах наготово параметри от книгата на Димитър Попянев ''Конструиране на озвучителни тела''( наясно съм , че не са същите, но най- вероятно поне са близки). С нейна помощ се помъчих и да направя изчисленията първия път.

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: правилно ли съм изчислил тези тонколони?

#23 Мнение от bachelor »

jenko написа:Усъмних се защото резонансната честота на високоговорителя излезе 32 Хз- не е ли много ниска?
Зависи от въпросния :D

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта