Страница 1 от 1

6п45c с кенотронно захранване?

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 6:30 pm
от jenko
Реших да сглобя следния усилвател с 6п45с:
http://audio.goldprivacy.com/index.php? ... on=Button4
Иска ми се да му направя кенотронно захранване. Бихте ли ми предложили подходяща схема? Имам dy86 и py88. Ще ви бъда много благодарен за всякаква информация.

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 6:52 pm
от Nikola Nikolov
Първата лампа я замени веднага с 6П15П или 6Еоборотное5П
при същите стойности почти на елементите около нея. Настрой с катодния резистор тока на около 25 ма. Имах го същия амп и много нелошо свиреше! :)
За захр. траф е подходящ ТС180 или ТС 200 от старите руски лампови телевизори,
държат на много ток, а на теб ще ти трябват по 90-100 ма в крайните лампи плюс още по 25 в драйверите. За кенотрон може 5Ц3С или 2 бр ЕZ81 в паралел. Една захр. група може да държи двата канала, а ако намериш втори траф ТС180 или ТС200, най добре с отделни захранвания и по една EZ81.
Специално за изх. траф за 6П45С в руските сайтове дават използване на същите трафове ТС180 с мостчета по друг начин с учудващо добро съпротивление на първичната - около 12-15 ома при факта, че вътр. съпротивление на лампата е доста низко.
Ако ти е интересно, мога да сложа линк за свързване.
Звучат учудващо добре....

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 7:00 pm
от jenko
Nikola Nikolov написа:Първата лампа я замени веднага с 6П15П или 6Еоборотное5П
при същите стойности почти на елементите около нея. Настрой с катодния резистор тока на около 25 ма. Имах го същия амп и много нелошо свиреше! :)
Ти с полупроводникови диоди ли беше в захранването?

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 7:06 pm
от Nikola Nikolov
По горе добавих!
За опита бях с бързи диоди.

Re: 6п45c с кенотронно захранване?

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 8:02 pm
от Rumen Suvandjiev
jenko написа:Иска ми се да му направя кенотронно захранване. Бихте ли ми предложили подходяща схема?
Каква по-специална схема е нужна за кенотронно захранване?
Взимаш характеристиките на кенотрона, с който смяташ да направиш захранването и от тях определяш при консумирания аноден ток какво трябва да е напрежението на вторичната. Обикновено там можеш да намериш и стандартните стойности за кондензатора и дросела...

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 8:10 pm
от jenko
Ами мерси много за информацията и бързия отговор. Ще правя само 1 канал. Имам два изходни трафа от лампови телевизори, но не им пише броя на навивките.Единият, който е по-голям, има първична 200 Ом и вторична 8 Ом. Другият трансформатор има първична 400 Ом и вторична 1 Ом.

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 8:59 pm
от Nikola Nikolov
Не стават....

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 9:09 pm
от jenko
А би ли ми дал линка за изходните трансформатори?