Страница 1 от 1
Публикувано на: Нед Сеп 16, 2007 12:45 am
от Anonymous
http://audioportal.spb.ru/amplifiers/p2_articleid/51 - ето ти усилвател със 6П3С, вместо 6Н8С може 6Н1П, и 2-те нови струват по 3-4 лева...
Публикувано на: Нед Сеп 16, 2007 9:43 am
от Rumen Suvandjiev
Да, това звучи малко като "дайте на това копче да си зашия един балтон".
Преди всичко трябва да знаеш, че в ламповите усилватели цената на самите лампи не е определяща. Дори и при стъпала със скъпи лампи, тя не е повече от 10% от себестойността на цялото изделие.
Публикувано на: Пон Сеп 17, 2007 6:14 pm
от Anonymous
Ако може да не кряскаш

Усилвателя е 2,5-3 вата, които са предостатъчни за нормално слушане на музика. Моя усилвател 2х4 вата рядко го усилвам над половината... За батерията - 1.2 волта предполагам...
Re: СХЕМА С НЯКОЯ ОТ ТЕЗИ
Публикувано на: Пон Сеп 17, 2007 7:59 pm
от Stanislav Bratanov
sanken написа:УЧУДВАМ СЕ ЗАЩОТО НЯКОЙ ПРОДАВАШЕ ИЗ ФОРУМА ПЛАТКИ ЗА "СИНЬО ХАПЧЕ ",ЗА 250ЛВ

Я покажи къде ТОЧНО пише че ти продават платка?
А 5Вт усилвател си е възможно да се направи с 2 паралелни 6П3С

Батерииката в катода на 6Н8С я замени с резистор 680 ома и го шунтирай с кондензатор около 330 мкф.
Публикувано на: Пон Сеп 17, 2007 10:26 pm
от Bojo
Тази тема стана за раздел "бисери"!
Re: СХЕМА С НЯКОЯ ОТ ТЕЗИ
Публикувано на: Вто Сеп 18, 2007 12:27 am
от Nikolay_Hristov
sanken написа:
...МОИТЕ УВАЖЕНИЯ,НО МИСЛЯ ,ЧЕ ПОПРЕКАЛИ С ЦИФРИТЕ.
КОЕ Е ТОЛКОВА СКЪПО ? ТРАНСФОРМАТОРЪТ ЛИ?
УЧУДВАМ СЕ ЗАЩОТО НЯКОЙ ПРОДАВАШЕ ИЗ ФОРУМА ПЛАТКИ ЗА "СИНЬО ХАПЧЕ ",ЗА 250ЛВ. ЗА 2 КАНАЛА,БАРАБАР С ТРАФОВЕТЕ.
ИЛИ Е МАЙТАП?
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=8216
ИЛИ НЯМА ПРОПОРЦИОНАЛНОСТ В ЦЕНИТЕ И ТЕЗИ 5 ВАТА ОТГОРЕ ПРИМЕРНО СА ТОЛКОЗ СКЪПИ.
При еднотактните усилватели е така.. дори при транзисторните!
По-голямата мощност означава много по-сериозно захранване. При ламповите усилватели, обикновено се прибягва до тристъпална структура, за да се разклати крайната лампа. Изходните трансформатори стават значително по-сериозни

Лампите, с които се вади по-голяма мощност, обикновено са доста по-"свирещи", което налага да се ползват и по-качествени компоненти. Кондензаторите по захранването стават бая високоволнови и...
Сам се сети дали C=k*P, където C е цената, k е коефициент на пропорционалност, а P е мощността. Освен това на синьото хапче 250лв. му струват само частите и се предлага на тази цена, именно за да е достъпно за повече хора. Мисията му е да дърпа кабели..
ПП: Ако продължиш да пишеш само с
ГЛАВНИ букви, ще помогна на Стефан Стефанов да ти изтрие мненията, барабар с темите!

Re: СХЕМА С НЯКОЯ ОТ ТЕЗИ
Публикувано на: Вто Сеп 18, 2007 12:48 am
от bachelor