Започвам проект...

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stanislav Bratanov »

Да отопляваш 2-те лампи с един извод на намотката, е равностойни да окъсиш окъсиш 2-та катода, което убива стереото, можеш да ги топлиш с 2 отделни изправителя с големи кондери(над 22000мкф), което пак си е компромис.
Другия, при това по-добър вариант е да ги топлиш с променливо напрежение, но тогава ще трябват 2 отделни намотки.Ако имаш възможност направи му една намотка за 5 волта с дебел проводник.
ако направиш 1, то ще е по-добре да направиш още 3-за отопление на кенотроните(всяка крайна лампа трябва да е с отделно независимо анодно, същото важи и за драйверите).
6Н9С я зарежи!
По-добре се насочи към двустъпално свързване на 6Н6П или 6Н30П, може да пробваш и 6Н8С, пак двустъпално.


Относно изходните трафове-там работата е доста дебела, а и използването на 300В допълнително ще усложни конструкцията, тъй като трябва изработката да е безапелационна и да не се правят каквито и да било компромиси!

Все пак моят съвет е да направиш още някой-друг амп и тогава да скачаш на 300В.Хората са измислили първо москвича, а после макларън F1 :wink:

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от bachelor »

atanasov_dg написа:Вече съм реализирал един амп /на пробно шаси/ със ЕСЛ 86 - и учудващо е - свири.
При положение че съм ползвал изходните трафове от бг. радио Мелодия 14 стерео.
Та защо да зарежа 6Н9П-какво и има.
Днес ми подариха един Регент 60 на който му липсва крайното стъпало и трафовете - използван е за предусилвател-смесител.
Та в него всички ЕСС83 бяха заменени с 6Н9П.
Ако не стават защо тогава някой си е играл да го преправя???


Разстоянието между ECL 86 и 300В е доста голямо... Повече опит трябва за втората, а ми се струва, че го нямаш :wink: /no offense/

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stanislav Bratanov »

Никъде не съм казал, че 6Н9С не става :wink:
Звучи осезаемо по-добре от ЕСС83, но това не значи, че е върха :wink:
300В е изключителна лампа и заслужава подобаващо отношение :wink: .Кагато се прави лампов(и не само) усилвател той не се прави със максимата ''каквото имам това ще сложа''!Частите се подбират специално по звучене за да паснат с другите компоненти.
Има също едно нещо, което някой хора пропускат по време на конструирането и сметките-това е нещо много важно: ефективната стойност на напрежението което постъпва на решетката от източника или от предходното стъпало никога не трябва да превишава преднапрежението на лампата, поради навлизането в областта на решетъчните токове.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Stefan Stefanov »

Ти току що се самоитъкна!
Защо си мислиш, че се притеснявам, че няма да съм част от твоя велик проект?

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nikolay_Hristov »

atanasov_dg написа:Та защо да зарежа 6Н9П-какво и има.


6Н9П като драйвер на 300B си е компромис... :P
Послушай Stanislav Bratanov и скачай на тристъпална структура с някоя от посочените от него ламби :wink:
Последно промяна от Nikolay_Hristov на Пет Сеп 07, 2007 10:22 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:0f8475bc1a="atanasov_dg"]...било със ваша помощ или без нея ,ще успея да сътворя [b:0f8475bc1a]нещо по себе си уникално[/b:0f8475bc1a] - вие решете дали иската да сте част от него...[/quote:0f8475bc1a]

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stanislav Bratanov »

Ок.
Препоръчвам следното:
използвай намотките които дават 5 волта за отопление на 300В-тата
Намотката която дава 15 волта, чрез резистор и намаляш напрежението, но за да се сметне резистора трябва да се знае какъв е кенотрона и какво е напрежението и тока на отоплението.
За входните лампи можеш да си купиш едно трафче 2х6 волта с мощност към 15-20 вата за отоплението на входните лампи, (6Н9С ли ще ползваш окончателно?) което е добре да е изправено и филтрирано.
Аз лично не съм фен на стъпалата с директна връзка между тях, затова бих видоизменил частта между входната и драйверната лампа с класическо свързване с автоматично преднапрежение.
С какви железа за трансформатори разполагаш?
Имаш ли възможност да измерваш основните параметри на желязото(загуби,магнитна проницаемост, мю)?
Какви прехвърлящи кондензатори можеш да си позволиш?
Какви катодни кондензатори можеш да си позволиш?
Какъв дросел/и и филтриращи електролити можеш да си позволиш?
С какви резистори разполагаш?

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Nikolay_Hristov »

Да допълня съвета на Stanislav Bratanov..

Още по-добре е да обмислиш хубаво режимите на всички лампи и да изчислиш предварително стойностите на елементите и захранващите напрежения, за режимите, които искаш да пробваш. Състави задание за захранващия трансформатор с всичките си изисквания към него и се обърни към някоя читава трафаджийница да ти го направят! Обърни специално внимание на отоплението на 300B, че има подводни камъни там... Когато става въпрос за 300B, няма място за компромиси! :wink:

Аватар
pllaman
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#13 Мнение от pllaman »

3. Не нарушавайте добрия тон и не правете лични нападки!
Това е от правилата на форума.

Не защитавам потребителя, а казвам че се разваля качеството на форума така.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ivan Rachev »

:) ..Roni1 и Feinde , кое е спам решават други хора , а atanasov_dg трябваше отдавна да му изтрия акаунта .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#15 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Разчистих малко темата, всичко извън темата и добрия тон не е за ламповия раздел!
Съобразявайте се и спазвайте правилата!
a.k.a. vitekk

Заключено

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта