Драйвер ГМ70, ГУ81М

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Драйвер ГМ70, ГУ81М

#1 Мнение от Daniel Petrov »

Изображение
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Именно.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Daniel Petrov »

Аз говорих с Божо преди малко и той каза, че някакъв варненец е лепил драйвер с тая лампа, ама не му харесала, ще пробвам аз да видим какво ще стане, алтернативата е 6Н6П, трябва само да се преоразмери...
Дават я толкова добра, колкото 5687, затова напъвам да пробвам именно с ЕСС99...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#4 Мнение от IvoNovakov »

Като видях заглавието си помислих,че вече си го налепил :)
Чудя се дали да не пуснем една групова поръчка :idea:
Цени, срокове, неква идея имаш ли Дидо :?:

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Daniel Petrov »

Ами Божо пуска поръчки от Джей-Джей, трябва да се говори с него, иначе ми обещаха да ми намерят 2 броя...
Иначе драйверът е пускан с 6Н6П, работи идеално.
Последно промяна от Daniel Petrov на Чет Окт 13, 2005 8:46 am, променено общо 1 път.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

драйвер

#6 Мнение от Goro »

Варненеца, преди да обвини лампата, трябва да си изясни да ли причината не е в драйверния трансформатор или монтажа, а и какво е направил след това. Само така да се разнасят слухове, че тази или онази лампа не свири, без да е прецизиран експеримента, не ни помага. Изобщо внимателно трябва да приемаме всяко мнение, което не посочва условията на експеримента. Аз лично смятам, че 6Н6П е много подходяща за тази цел. Тази лампа работи с достатъчна анодна мощност, която трябва да се оползотвори и сравнително ниско изходно съпротивление при достатъчно усилване.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Daniel Petrov »

Е, аз това казвам, не се знае какво и как е лепил, затова искам да я чуя аз, за да имам собствено мнение по въпроса.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

драйвер

#8 Мнение от Goro »

Widowmaker, сподели като направиш експеримента, че на тебе може да се вярва.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

лампи

#9 Мнение от Goro »

Май сме набори, ако не сте и по-млад, но Вие сте останали във времето от преди 30 години. Ще трябва по-добре да се подготвите по темата и тогава да поставяте подобни въпроси на дискусия. Всеобщо разпространеното в България мнение, че лампата е отживяла времето си се оказа пагубно. Сега с този сайт се цели поне малко да се компенсира срамното ни изоставане. Преподавателите във вуз и хабер си нямат. Не случайно завършилите техническо образование изобщо не са наясно с тези проблеми и основателно им се присмиват. Как пък един хабилитиран не влезе в сайта, дори с отрицателно мнение. Как следят световните новости? Ако не са новости - нямаше да има няколко милиона сайта по темата.
А по въпроса за трансформатора - може да попитате в "TANGO", как ги навиват и после да ни кажете.
Късовълнови лампови крайни стъпала (2киловата) в момента се произвеждат в България и стотици бройки се изнасят в чужбина всяка година. При това са едни от най-добрите в света. С транзистори - толкова ниски интермодулационни не се постигат. Надеждността им е несравнимо по-виска.
Не случайно и основателно Widowmaker, и не само той, ще поставят въпроса за неефективността на техническото образование. Болестта - имам висше образование - значи всичко ми е ясно е широко разпространена и много опасна.
В сайта съм срещал хора, които макар и в тясна област имат проучвания и опит на които хабилитирани преподаватели могат да им завидят.
Последно промяна от Goro на Чет Окт 13, 2005 11:51 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

Защо се използват лампи, а не транзистори веднага ще се разбере когато се чуе добър лампов усилвател. Моментално ще стане ясно!

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Borislav Uzunov »

Worker какво имаш в предвид под "ако не ги настъпваш много" ???Усилвателя на Лошия администратор вече подминава 3000 часа работа. Крайната лампа е Гу81м и няма проблеми.
Не вижадам какво те притеснява. Който иска да си слуша транзисторите. Точно тук в този форум не можеш да убедиш никой, че транзисторните усилватели имат каквито и да било предимства пред ламповите. Така че ако това ти е целта на постовете по-добре се откажи.
Темата нещо почна да се разводнява. :evil:
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

лампи

#13 Мнение от Goro »

Worker, виждам че само с много малко си по-малък от мен (само да не се окаже че се познаваме). Моята голяма любов също са транзисторите и то биполярните. Аз не съм учил другите, а съм конструирал професионелно - 29 години в тази област. И не съм си губил времето с "израстване", нито с "научна" работа макар че бях научен сътрудник и ръководител на много студентски дипломни работи и рецензент. От както разбрх какво е това истински лампов усилвател се убедих,че истината е в лампите. Надеждността на електронната апаратура е проблем само на конструктора й. Трансформаторите са проблем за тези които нямат достатъчна подготовка, или не искат да се научат. Лампи има всякакви - както всичко което се продава. К.П.Д. е без значение, когато става въпрос за качество и емоция. Опитайте се да излезете от магията на ниската надеждност, безобразния дизайн и лошото качество - съпътстващо соц.производството. Ако не сме в крак със съвременноста - много лошо за нас по-старото поколение.
Ето Ви нови лампи и то Чехски: http://www.vaic-audio.info/products.html
Worker, пиши ако обичаш първо на “Word” и после прави “spelling check”, защото правиш много грешки.
Последно промяна от Goro на Чет Окт 13, 2005 2:43 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Borislav Uzunov »

worker написа: Спирам да отговарям и задавм въпроси всичко ми е ясно щросто ще ви чета мненията -някой са интерсни!

Нищо лично, но се изказваш малко пресилено. И аз като влезнах тук за първи път си мислех че всичко ми е ясно, но разбрах че съм на много грешен път, за което ще използвам случая да благодаря на част от хората във форума (те си знаят кои), че ме вкараха в правия път. Така че попрочети старите теми преди да кажеш, че всичко ти е ясно.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Rumen Suvandjiev »

worker написа:Благодаря за отговора. аз съм слушал лампови усилватели и съм правел и знам каква е разликата, но може би ви не сте слушали добре направен друг усилвател.


А може би ти не си слушал добре направен лампов усилвател.

Не мислиш ли, че с това си изказване доста подценяваш нивото на аудиофилите в този сайт?

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта