Inspiration Mk II Final Edition

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Такъв усилвател НЯМА!!!

#16 Мнение от bachelor »

Veselin Krachunov написа:_____Днес минах през ателието на Етераудио за да оставя едни чертежи. Това което ми се случи там обаче, ме свари напълно неподготвен, изуми ме, и ме накара да забравя за всякакви служебни ангажименти и уговорени срещи почти до края на работния ден...


Честито! :D
... Още един човек с изваден кабел :D :D

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Daniel Petrov »

На него кабела му е изваден отдавна :)
Сега малко уточнения:
Режимите на драйверните и крайните лампи са настройвани последните няколко дни. Нямах чифт еднакви крайни (разбирай един и същи месец/година) и бах сложил каквито имаше под ръка. Захранването никак не е лошо (просто не е от тоя усилвател), но не е супер наточено - просто е стандартно от синьо хапче - с електролити и кенотрони EZ81, ако сложа директно отопляеми изправители и хартийка ще е много по добре :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

#18 Мнение от Veselin Krachunov »

Много системи (съотв. усилватели) бях чувал, включително и тази за 1 000 000 лв. в хотел Даунтаун пролетта, включително и тези на хай-енд излижението, но такова чудо не бях чувал - честно!

Не съм, и не смея да чуя моно-блоковете на Даниел с 300В, че ще има после "бащино ли съм пропил имане..."

@Sasho Tashov
Абе то лесно ще дойда с него (ампа), но имам чувството, че ще си тръгна без него... :)
А и дали изобщо ще си тръгна покрай тези "скромни" ОТ, които си изплескал насред хола? :)
Като знам тези чудеса какво вадят от едно обикновено "синьо хапче", сериозно се опасявам с този необикновен "ултравиолетов блистер" дали няма да отворим някоя черна дупка в пространство-времевия континуум, през която да не се върнем повече, и после познатите ни ще разправят: "Егати смотаняците - тия толкова се вманиачиха с това пусто аудио, че накрая се бастисаха с него като последни наркомани... !" :)
Иначе - благодаря за поканата!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Daniel Petrov »

Очертава се да НЕ дойде с точно тоя усилвател, а с един доста по-голям и още по добре свирещ :)
Вероятно тоя ще бъде обявен пак за продан...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#20 Мнение от Sasho Tashov »

Daniel Petrov написа:Очертава се да НЕ дойде с точно тоя усилвател, а с един доста по-голям и още по добре свирещ :)
Вероятно тоя ще бъде обявен пак за продан...

Е те сега се притесних вече :oops: . Даниеле, ти случайно да имаш нещо общо с довършването на теорията за "психология на бъдещето" :wink:?

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Veselin Krachunov »

Sasho Tashov написа:
Daniel Petrov написа:Очертава се да НЕ дойде с точно тоя усилвател, а с един доста по-голям и още по добре свирещ :)
Вероятно тоя ще бъде обявен пак за продан...

Е те сега се притесних вече :oops: . Даниеле, ти случайно да имаш нещо общо с довършването на теорията за "психология на бъдещето" :wink:?

Едва ли... по-скоро има нещо общо с изграждането на технологии на бъдещето, или с възраждането и осъвременяването на най-добрите технологии от миналото - не знам как да го нарека точно. А зад всяка добра технология стои и достойна за уважение идеология. Но ефектът е поразителен и е напълно реален - не ти трябват "допълнителни сетива" или супер-обиграни уши за да го чуеш. При повечето "хай-енд" системи трябва да си "много напред с материала" за да чуеш "хай-ендското" в тях, а тук изобщо не става въпрос за това - всеки каруцар може да го констатира от първо слушане. За сравнение ще дам оптичната холограма, която без никакво усилие виждаш като трииземрна (дори да си едноок, дори да си животно) и тези картинки, които на пръв поглед представляват нещо като безсмислени шарении, линии и драсканици, които трябва да се научиш да гледаш по определен начин (примерно с кръстосани или успоредни очи), за да ги възприемеш като триизмерни - не че няма тръпка в това да придобиеш едно такова умение, но аз си предпочитам силния, класически и неоспорим ефект.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта