MKPI или К40У9? ;-)

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#16 Мнение от Bojo »

gogo написа:Привет!

Пробвай паралелно на К40У9 да сложиш сребърно-слюден (КСО например) - ще излекува някои от болежките на хартиено-масления и определено ще ти хареса!

Да добавя - ако имаш, пробвай безиндуктивните полистиролени К71-7, те имат повече детайл при ВЧ, отколкото К40У9 и определено ми допадат.


Гого, досега комбинация от различни типове кондензатори за прехвърлящи не ми е харесвала. Голяма боза се получава.

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#17 Мнение от gogo »

Bojidar Bojanov написа:
gogo написа:Привет!

Пробвай паралелно на К40У9 да сложиш сребърно-слюден (КСО например) - ще излекува някои от болежките на хартиено-масления и определено ще ти хареса!

Да добавя - ако имаш, пробвай безиндуктивните полистиролени К71-7, те имат повече детайл при ВЧ, отколкото К40У9 и определено ми допадат.


Гого, досега комбинация от различни типове кондензатори за прехвърлящи не ми е харесвала. Голяма боза се получава.


Привет Божо!
Естествено ако сложиш скъп кондензатор като преходен (Йенсен например) и БлекГейт като катоден - тогава не би могло да става и въпрос за сравнение. Но ако говорим за бюджетни решения (не по 20-30$ и повече за прехвърлящ или катоден кондензатор), тогава шунтирането като алтернатива значително подобрява звука (все пак тук говорим за евтини кондензатори и решения - К40У9, МКП, та дори и сребърно-танталови, които не бих ги нарекъл скъпи). А и аз бих сложил скъпи кондензатори, когато става въпрос за лампи с директно отопление, а не за тетроди/пентоди като изходни...Пак казвам - говорим за бюджетни решения :)

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#18 Мнение от Simonov »

gogo написа:Aми нямам (щото нямам такива де :wink: ). Те какви са?


Във форума на Аудиопортал, няшият познат Tommy обясни, че нестават тези кондери за аудио :(
Изображение

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#19 Мнение от Bojo »

gogo написа: Привет Божо!
Естествено ако сложиш скъп кондензатор като преходен (Йенсен например) и БлекГейт като катоден - тогава не би могло да става и въпрос за сравнение. Но ако говорим за бюджетни решения (не по 20-30$ и повече за прехвърлящ или катоден кондензатор), тогава шунтирането като алтернатива значително подобрява звука (все пак тук говорим за евтини кондензатори и решения - К40У9, МКП, та дори и сребърно-танталови, които не бих ги нарекъл скъпи). А и аз бих сложил скъпи кондензатори, когато става въпрос за лампи с директно отопление, а не за тетроди/пентоди като изходни...Пак казвам - говорим за бюджетни решения :)


Привет Гого, това което казвам важи и за бюджетни решения. Един обикновен полипропилен (Вима или Бенник) ми звучи по-добре от батерия от разнотипни кондензатори. Пробвал съм многократно. В първия момент ми е харесвало, но при по-продължително слушане разбирам че някои детайли излизат напред, а други са се загубили. Това е далече от високата вярност.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#20 Мнение от Fenkiller »

Ето и от мен най добрите кондензатори минавали през ръцете ми:
Изображение
Лошото е че не се намират за високи напрежения , а даже не знам дали се произвеждат още!
(съжалявам за гадната снимка ама телефончето толкоз може!)
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта