Оптимизация на изходни трансформатори

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#16 Мнение от Rumen Suvandjiev »

VALMIG21 написа:Оптимизирането е възможно,но този въпрос пред мен не е стоял,аз съм за максимализирането...да има.
Напълно погрешен подход.
Ще припомня една стара тема:
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=9&t=1402" onclick="window.open(this.href);return false;
Жоро Цветков съвсем точно е формулирал насоките, които трябва да се спазват при конструкция на такова изделие. Ако се спазват, наистина може да се изработи изходен трансформатор от висок клас (разбира се, ако не жалим пари за качествен магнитопровод, проводник и останалите материали).
За съжаление повечето хора, които се залавят с изработка на изходни трансформатори, търсят готова рецепта и резултатът като правило е плачевен. Ако сте питали Аспарух за такава, съвсем логично е да не сте получили отговор.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#17 Мнение от VALMIG21 »

Не съм питал естествено Аспарух как се навиват трансформатори,питах за цена и време на изработка на трафове по зададени параметри.
Иво,ако искаш,може да ми обясниш,но то май съобщението към Аспарух не е отворено.
Ако е било проблем,извинявам се,че съм попитал.
Колкото до технологии,и аз имам,време нямам,освен това ми е любопитно да чуя резултат от работата на Етераудио,но след като не става...
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#18 Мнение от Nanko Rusev »

VALMIG21 написа:Колкото до технологии,и аз имам,време нямам,освен това ми е любопитно да чуя резултат от работата на Етераудио,но след като не става...
Резултат от работата на Етераудио можеш да чуеш, когато чуеш цяла система изградена от тях. Едни трафове лято не правят. Дори цели усилватели сглобени от едни и същи части (кит) и по една и съща схема могат да звучат коренно различно.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#19 Мнение от VALMIG21 »

Защо еднаквите усилватели да звучат различно.Усилвателите които ми харесват в Пловдив звучат като моя.
Последно промяна от VALMIG21 на Пон Яну 04, 2010 10:57 pm, променено общо 1 път.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#20 Мнение от Ivan Rachev »

:lol:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#21 Мнение от N.Jordanov »

VALMIG21 написа:Защо еднаквите усилватели да звучат различно.
:D И аз полу-не-вярвах, но уви ... факт!
_________

NJ

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#22 Мнение от VALMIG21 »

Значи просто не са еднакви,правени са според индивидуалния вкус на собствениците.Откакто махнах тонкоректора,предусилвателя и ОВ,и моя усилвател звучи различно,но и преди и сега звука ми харесва.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
kalitin
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2009 12:37 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#23 Мнение от kalitin »

/Откакто махнах тонкоректора,предусилвателя и ОВ,и моя усилвател звучи различно,но и преди и сега звука ми харесва/
Наборе, Радвам се,че си махнал нещата,които са убивали звука на системата ти :D :) :P .Свикни да слушаш така и добре дошъл в http://www.bgaudio.org" onclick="window.open(this.href);return false; :js
Sapere aude - Осмели се да бъдеш умен.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#24 Мнение от Miroslav Danov »

VALMIG21 написа:...Откакто махнах тонкоректора,предусилвателя и ОВ...
Въпросът опира до механични резонанси на корпуса и на елементите. Зависи кое, колко и как ще стегнеш... всичко резонира и оцветява. Нещата грубо се въртят между контрола и свободата.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#25 Мнение от VALMIG21 »

Последните 2 усилвателя които чух са на съфорумници,подсъзнателно ги сравних с това което слушам.В единия си личеше,че е вложена душа и много майсторлък,звучеше прекрасно.Другия нямаше и външен вид,май и много мисъл не беше вложена,звучеше лошо,а собственика му се гордееше с него.Както и да е...
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#26 Мнение от Stefan Stefanov »

Ето полезни съвети за намотаване на трансформатори:
http://www.tchernovaudio.com/?s=audiopo ... 0000000259" onclick="window.open(this.href);return false;

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#27 Мнение от Nanko Rusev »

Miroslav Danov написа: Въпросът опира до механични резонанси на корпуса и на елементите. Зависи кое, колко и как ще стегнеш... всичко резонира и оцветява. Нещата грубо се въртят между контрола и свободата.
Да добавя: разположение на елементи, окабеляване и други неща също важат за звука.
VALMIG21 написа:Последните 2 усилвателя които чух са на съфорумници,подсъзнателно ги сравних с това което слушам.В единия си личеше,че е вложена душа и много майсторлък,звучеше прекрасно.Другия нямаше и външен вид,май и много мисъл не беше вложена,звучеше лошо,а собственика му се гордееше с него.Както и да е...
И трите усилвателя звучат еднакво според теб? Кои са тези съфорумци ... нали беше ходил в Симон, да не искаш да кажеш, че твоя и неговия усилвател звучат еднакво?! :mrgreen:

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#28 Мнение от VALMIG21 »

Аз при Симон за съжаление не съм ходил,в интерес на истината той е бил при мен.
Има ли значение бе Нанко?
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от haralanov »

VALMIG21 написа:Последните 2 усилвателя които чух са на съфорумници...
Не си чул усилвателите им, а взаимодействието на усилвателите им с техните озвучителни тела. Слушането на различни усилватели на различни ОТ, източници, помещения и най-вече по различно време, е абсолютно безпредметно начинание, от което не могат да се направят никакви обективни изводи.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Оптимизация на изходни трансформатори

#30 Мнение от VALMIG21 »

Петре,така се случи да чуя,не съм ходил специално за това.Ти си прав разбира се,всичко което казваш за един обективен анализ е вярно.В Пловдив обаче няма чак толкова аудиофили колкото в София,освен това и май не са толкова запалени колкото например Симон и аз.Цял шоурум съм направил в сервиза,удобно е,докарал съм 200 диска,сложил съм 2 СД плеъра,пишат ми за слушане,за обяснения,аз ги каня най любезно,в крайна сметка са идвали единици хора,а досега да си направи се нави само едно момче от Панагюрище.Зарибяват се хора които не участват във форума.Помощ и слушане на никого не съм отказал,явно за да вземеш насериозно нещата,трябва да имаш хъс и любов към техниката и музиката.Иначе много са ме питали за колко пари ще им направя усилвател.Сега правя един който ще е за подарък на един специален за мен човек,за продаване нямам време да правя,засега.

Калитин,махнах коректора с предусилвателя защото галетите се прецакаха.Намерил съм едни много хубави,ще го монтирам отново,и ще се превключва в два варианта,сигнала ще може да се подава директно на крайното стъпало, или ще минава през преда.Трябва да има избор :)
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта