Запитване по схемата на EL34

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#16 Мнение от Borislav Uzunov »

EL34 не е най-удачното решение за хай-фи, но ако ти харесва, значи всичко е наред :wink:
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
beron
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:00 am
Местоположение: Бургас/Приморско
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#17 Мнение от beron »

Така или иначе започнах от ЕЛ34.
В момента събирам два проекта. С ГУ50 и 6П3С-Е. Като мина през тях, се насочвам към 6П3С-1 и така напред....
;)

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#18 Мнение от Kiril Kirilov »

Личното ми мнение, като съм притежавал и слушал реализации с 6П14П ЕВ (The Blue Pill), 6С33С, ГУ50(The Red Pill), ГУ81М, ГМ70, ГМ100 ...

Ако успееш да реализираш успешно проект с ГУ50 (виж The Red Pill), еднотактовите схеми, които имат смисъл и могат да надвият тази лампа са ГУ81М и ГМ70 ГМ100...

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#19 Мнение от Rumen Suvandjiev »

beron написа:В момента събирам два проекта. С ГУ50 и 6П3С-Е. Като мина през тях, се насочвам към 6П3С-1 и така напред....
Според мен можеш спокойно да пропуснеш 6П3С(Е).
В триоден режим 6П14П я превъзхожда по всички показатели.
След ГУ-50 - само директно отопляеми триоди, това е посоката.

Аватар
beron
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:00 am
Местоположение: Бургас/Приморско
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#20 Мнение от beron »

Ами тогава решено. Пропускам 6П3Схх и минавам на ГУ 50. И без това току що ми дойдоха лампите. Още им се радвам...:)
http://img6.imageshack.us/img6/5066/68302248.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
За ГМ70 имам само визуална представа. За жалост не съм я слушал...

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#21 Мнение от DJ Popa »

Да допълня една чудесна лампа, която ми е любима - КТ88. Беро, изходните ти трансформатори са подходящи за ГУ50, КТ88, 6С4С, 300В, 2А3, 6С36П, EL36, 6С19П, 6С41П и прочие лампи с Ri до около 1К. За 6П14П и другите по-високоомни лампи няма да стигне индуктивност и ниските честоти ще са орязани. Казвам го , защото трафовете на Беро са правени от нас с Бисер Билчев /dragon hi-fi/ и съм в час с параметрите им.

Като захапеш някоя от тези лампи, звънкай пак по един телефон да ти дам някои резултати от експерименти, тъй като съм ги пробвал почти всичките. Специално сега щом си захванал ГУ50, препоръчвам ти да я изпробваш, както я ползват руснаците от аудиопортала-втора и трета решетка свързани директно на анода. По този начин се постига по ниско вътрешно съпротивление на лампата /около 750 Ома/ и се вдига още малко допустимата мощност, разсейвана от анода. Освен това, моя приятел Владимир Рижков /един от администраторите на аудиопортала/ ми е споделял в разговор, че ГУ50 обича високоволтови режими-600V и дори повече на анода, като там някъде са й най-свирещите режими. И последно предложение-задълнително чуй ГУ50 с предусилвателна лампа 6Н9С или още по-добре 6SL7. Пробвал съм тази комбинация и мога да ти кажа, че резултата е много добър. Една идея-може да ползваш 6Н9С с двете половини в паралел, натоварени с CCS /източник на ток/ от типа на IXCP или по друга схемотехника.
Последно промяна от DJ Popa на Пон Авг 10, 2009 4:51 pm, променено общо 1 път.

Аватар
beron
чете и пита
чете и пита
Мнения: 83
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 1:00 am
Местоположение: Бургас/Приморско
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#22 Мнение от beron »

Нямам хх9С, обаче имам хх8С. Приготвена за Лофтин, дето ще го пропусна.
Всъщност на ЕСС81 какво и има?
И още, няма да си развалям настоящия усилвател. Дизайна на Митко много ми допада, въпреки някой недостатъци от температурно естество.
Ще правиш нови трафове май. ;)

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Запитване по схемата на EL34

#23 Мнение от DJ Popa »

Аз не съм казал , че нещо й има на ЕСС81, само предложих да чуеш 6Н9С или западния аналог в комбинация с ГУ50. Все пак 6Н9С е много достъпна и евтина лампа. Ти решаваш какво точно да направиш :) .

Anonymous

Re: Запитване по схемата на EL34

#24 Мнение от Anonymous »

6SL7 е въпросният аналог.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта