DIY, SE pure class A, no feedback, 20-30 W, dual monoblock

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#16 Мнение от velinski »

widowmaker написа:
velinski написа:Ebor, за твоя "хамбар" и драйверите на Alniko те оправят единствено ГМ70 като SE. 300B e по-финно звучащата лампа, но повече от 7W на канал ще извадиш трудно от нея, още повече ще трябва да я щадиш защото не е хич евтина.

Велински,ти кога слуша СЕ с ГМ70 и с 300В???
Пък и как разбра,че 300В има по финен звук?
С тия антифони,опа слушалки на главата?
Я чети тука един пич дето лепи едни ей такива отоплителни работи с буркани от компоти какво е написал за 300В и ГМ70,нали си добре с английския?


За щастие имам приятели с добри усилватели с двете лампи - моят македонски колега Зоран с 300В (но не руски боклучави лампи, а подбрани екзотики на Vaic) и мой приятел от Варна с ГМ70 еднотактен. И двете схеми са двустъпални и направени добре. По време на сесиите бях със свалени антифони :D Ами ГМ70 не може да стъпи на малкия пръст на 300В като микроатмосфера и микродетайл - звучи мощно, клати драйверите яко, но определено й липсва финес. Иска ми се да чуя и някоя друга класна 300В (като Western Electric например), но досега не ме е огряло.

Ако сравняваш руски 300В и ГМ70 - може и да не намериш разлика в звука, но ако се спреш на 300В, руската лампа е възможно най-лошия избор ;) (може би единствено китайските 300В са най-отзад). Дори JJ са 100 пъти по-добри от руските, да не говоря за някоя NOS Sylvania, RCA или WE!

Специално отзивите за лампите на Svetlana и Рефлектор в по-малка степен и Восход в най-голяма степен са като за благоевградските говорители - на външен вид еднакви, като електрически данни около :D От руските лампи като качество на изработката и на звука признавам само 7 - 6Н23П-ЕВ на Рефлектор от 70-те, 6Н30П-ДР, 6Н6П, ГМ70, ГУ81, 6С33С-Е и хубавия единичен триод 6С45П - всичко друго "ни стаа" ;) Дори 6С4С са гола вода като изработка, но понеже няма други, ги ядем и тях.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#17 Мнение от IvoNovakov »

хубавия единичен триод 6С45П

Дали случайно не ти се намират някои "излишни" бройки :?:
В краен случай може и 6С15П :D
Поздрави.
Иво

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Daniel Petrov »

300В на Уестърн Илектрик не е най добрият вариант,нищо,че е тяхна разработка(33-та г.)
:)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#19 Мнение от velinski »

airman написа:
хубавия единичен триод 6С45П

Дали случайно не ти се намират някои "излишни" бройки :?:
В краен случай може и 6С15П :D
Поздрави.
Иво


имам 2 6С45П и ги пазя за направата на лампов буфер за плейъра ми някой ден след 50 години :)

но не са хич евтини - по $25 върви бройката в момента :cry:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

nikoi

#20 Мнение от nikoi »

oooooo
Последно промяна от nikoi на Пет Дек 16, 2005 11:22 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Borislav Uzunov »

nikoi написа:Мислия,че не си за лампов усилвател.За твоите Ямо и вероятно евтини кабели и някакво сд ти предлагам усилвател 2*50Вата,който свири естествено (почти)като лампов с много контурен бас.Той е с евтините интеграли Tda 7294 ,но Звука става приличен когато не са по традиционната схема.Аз самия слушам с такъв усилвател,който направих докато съм временно с евтини китайски колони KODA,след като си продадох B&W в търсене на по добри.Ламповия ми PP с 6п14п
свиреше дразнещо с китайските произведения,но след седмици подобрения интегралния свирна прилично.Другото предимство е че ще ти струва 200лв.и ще изглежда някак си.Ако искаш да изглежда
като 200ватовия усилвател от сайта на mladkonstruktor.bg с орехов панел и копчета с галванично покритие още 150лв.без транспорта от
Варна.

Скоро такава жестока глупост не бях чел :mrgreen:
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта