Едно въпросче

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Sobieski
чете и пита
чете и пита
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 1:00 am
Обратна връзка:

Едно въпросче

#1 Мнение от Sobieski »

Отново да ви позанимавам с тъпите ми въпроси ... Идеята ми е дали ще се съчетаят CUTFINGER LOUDSPEAKER (препоръчителна мощност над 20W) и the blue pill (мощност 3-4w) 10x предварително !

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от kromuilis »

До колкото си спомням, чувствителността на тези тонколони беше към 90 db/m.
Вероятно ще свирят тихичко. За такъв усилвател е по-добре да се насочиш към ОТ с по-голяма чувствителност, от порядъка на 94-96 децибела да речем.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Едно въпросче

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Sobieski написа:Отново да ви позанимавам с тъпите ми въпроси ... Идеята ми е дали ще се съчетаят CUTFINGER LOUDSPEAKER (препоръчителна мощност над 20W) и the blue pill (мощност 3-4w) 10x предварително !
Няма как.
Ако държим на CUTFINGER или подобен проект да се комбинира с лампов усилвател, то тогава трябва да се спрем на Push-Pull, да речем с EL-34 или 6L6. Разбира се, има и еднотактни стъпала с достатъчна (20W+) мощност, но да използваме такъв усилвател с обикновени басрефлексни озвучителни тела е меко казано неоправдано.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Едно въпросче

#4 Мнение от Kiril Kirilov »

Rumen Suvandjiev написа:
Sobieski написа:Отново да ви позанимавам с тъпите ми въпроси ... Идеята ми е дали ще се съчетаят CUTFINGER LOUDSPEAKER (препоръчителна мощност над 20W) и the blue pill (мощност 3-4w) 10x предварително !
Няма как.
Ако държим на CUTFINGER или подобен проект да се комбинира с лампов усилвател, то тогава трябва да се спрем на Push-Pull, да речем с EL-34 или 6L6. Разбира се, има и еднотактни стъпала с достатъчна (20W+) мощност, но да използваме такъв усилвател с обикновени басрефлексни озвучителни тела е меко казано неоправдано.
Освен това, ако не си започнал да ги правиш(и 2-та проекта едновременно), можеш да посетиш някой, който притежава Cutfinger и да провериш какво е положението - т.е. дали ти е достатъчно нивото.

Sobieski
чете и пита
чете и пита
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 1:00 am
Обратна връзка:

#5 Мнение от Sobieski »

Да няма да е лошо 8) Иначе финансите ги докарах ! А случайно някой от тук присъстващите да е слушал Visaton b200 ???

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#6 Мнение от gogo »

Sobieski написа:Да няма да е лошо 8) Иначе финансите ги докарах ! А случайно някой от тук присъстващите да е слушал Visaton b200 ???
Не само слушал - имам го!
Ако желаеш - заповядай да го чуеш при мен. В комбинация с три различни вида еднотактни с малка мощност (до 4 вата). Ако искаш и голяма (10 вата).
0887 577 588
Жоро

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от kromuilis »

Да, това при Гого го чуй непременно...
:)

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта