Къде да направя кутиите

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Къде да направя кутиите

#1 Мнение от cecoEL34 »

http://38.119.88.15/dl/bca8f6e71cd3aa97 ... re_009.jpg

Моля някой да ми препоръча дърводелна , където да ми направят кутиите за усилвателите ! Дървото е много твърдо и се реже с дебела диамантина . Може да ви се види смешно , но няколко месеца немога да намеря къде . На едно място ми съсипаха сумати материал и не искам да рискувам . Дървото е импрегниран махагон и както се досещате , нямям количества . Става въпрос за кутии за три моноблока .
"Deep Purple" e стил на живот .

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#2 Мнение от K.Konstantinov »

Намирането на свестен дърводелец наистина не е лесно.На всичкото отгоре трябва да е някой който работи на разумни цени.За изработката на рамка за шаси на лампов усилвател са нужни фреза,банцинг,абрехт и машина за рязане под ъгъл на профили.Нужна ти е машинка за шкурене също.Финиша също е важен.Ето как би могъл да стегнеш рамката:
Изображение

Дървото е африкански махагон.Може да се използва подходящ байц а също и препарат който третира дървото и му придава античен вид.Мен ми допада пчелен восък за матов отенък.
Изображение
С добри идеи,желание и помещение могат да се направят чудесни шасита.

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

#3 Мнение от cecoEL34 »

Проблема ми е рязането по 45 градуса . Друго всичко мога да направя . Имам всякакви инструменти .
"Deep Purple" e стил на живот .

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#4 Мнение от K.Konstantinov »

Машината за рязане под ъгъл е от този тип:
Изображение
Може и на ръка с трионче и водач, но рязането не става с нужната за мен точност.На мен не ми харесва.
Ето и друг тип машина, която използвах.Не ти я препоръчвам :D
Изображение

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

#5 Мнение от cecoEL34 »

И тези , които ми похабиха материала , рязаха с такава , при това доста по внушителна но диска се огъваше .Там откъдето се здобих с дървото ,го режеха с диамантина 8 мм. дебела . Това не мога да го направя в домашни условия - затова търся подходяща работилница .
"Deep Purple" e стил на живот .

Аватар
K.Konstantinov
има опит
има опит
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 12:00 am
Местоположение: Madrid
Обратна връзка:

#6 Мнение от K.Konstantinov »

Махагонът е твърда дървесина.Успешно се използва за мебели и за музикални инструменти.Има хондураски и африкански.Хондураският е забранен за сеч.Той е и с по-добри качества.Под диамантина,какво имаш предвид?Диск с диамантени ръбове ли?Ето малко инфо за махагона.Можеш и успешно да си го доставиш по интернет.Има и други екзотични дървесини.Харесва ми абаноса.На едно място има готови рамки за шасита на лампови усилватели от абанос.170 долара е цената на готова рамка, което според мен е реална цена,като се има предвид цената на абаноса.Ето линк към африканския махагон:
http://www.woodworkerssource.net/Merchant3/merchant.mv?Screen=CTGY&Store_Code=WS&Category_Code=Mahogany_African
Ето и на абаноса:
http://www.woodworkerssource.net/Merchant3/merchant.mv?Screen=CTGY&Store_Code=WS&Category_Code=Ebony_Gaboon
Обърни внимание на твърдостта на абаноса.Използва се за духови интрументи и за подложка за грифове на китари.Предпочитан е и за статуетки.Защо да не може и да се направи хубава рамка за амп :D

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

#7 Мнение от cecoEL34 »

Рриятели , имам представа за всичко , което ми пишете . ТЪРСЯ "ПЕЧЕН" ДЪРВОДЕЛЕЦ !
"Deep Purple" e стил на живот .

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#8 Мнение от Stanislav Bratanov »

Ето ти един, който по това което чета е роден със длето :wink:

Аватар
cecoEL34
има опит
има опит
Мнения: 251
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

#9 Мнение от cecoEL34 »

Ето това ми трябваше .Благодаря ! Ще му се обадя .
"Deep Purple" e стил на живот .

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта