Започвам проект...

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#17 Мнение от Stanislav Bratanov »

Намерих си двигател за кола, 2000 кубика, 100 коня, 463Nm въртящ момент, дайте ми чертеж на автомобил за него :roll: Твоята работа е същата :wink:
6П14П е ''народна'' лампа и се намира практически без проблем.
Можеш да си направиш Push-Pull, но тук не си казал какви са изходните трафове и за какво свързване са пригодени: триодно, пентодно, ултралинейно...Можеш и SE да си направиш използвайки 2-та ''най-отдалечени'' извода на първичната.Постарай се да си намериш захранващ траф със средна точка и напрежение не по-малко от 2х350 и не по-високо от 2х390.
Като обясниш какво точно ама точно искаш ще ти сметна схема, и дори ще я изработя за да проверя как свири и работи.

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#20 Мнение от Stanislav Bratanov »

Добре, а сега кажи какво искаш- Push-Pull или SE?
Едното е черешката на тортата, а другото е дъното на тоалетната :wink:
6П14П в еднотакт вади до 4 вата, а в противотакт до към 15, и в двата слъчая зависи какво свързване ще избереш- триодно, ултралинейно, пентодно.
За входна лампа може да пробваш 6Н3П(ако нямаш ще ти дам) с аноден резистор около 62к и прехвърлящ кондер около 100 нано.

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#22 Мнение от Stanislav Bratanov »

Думите с ченгел ли трябва да ти ги вадя от устата бе мама му стара :evil:
Триодно свързване, ултралинейно свързване, пентодно свързване, кое от трите предпочиташ?
Какви са тези изходни трансформатори?Предполагам, че пише нещо на тях?Какаъв ти е източника?плеър, дек, РС?Колко ома са ти колоните?Изправянето кенотронно ли да бъде, или полупроводниково?На дроселите или на големите кондензатори искаш да наблегнеш?

Когато ми отговориш не тази въпроси и на тези от горните ми постове ще седна да ти сметна схема. :wink:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Stanislav Bratanov написа:Когато ми отговориш не тази въпроси и на тези от горните ми постове ще седна да ти сметна схема. :wink:


Ти пък какви въпроси задаваш сега...
То е ясно - правиш по един проект от всички видове, публикуваш го с точните стойности на елементите, начина на опроводяване и информация откъде може да бъдат купени и на каква цена и освен това за всеки даваш подробно описание на получените параметри и кой как звучи.
Одобреният проект ти се възлага да го налепиш и да го представиш в тридневен срок!

Аватар
dark
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:00 am
Местоположение: asenovgrad
Обратна връзка:

#24 Мнение от dark »

ще може ли ако не е прекалено нахално да те помолиа да ми сметнеш и на мен една схема за щте ти дам всички данни които поискаш :roll: :?

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#25 Мнение от Stanislav Bratanov »

Rumen Suvandjiev написа:
Stanislav Bratanov написа:Когато ми отговориш не тази въпроси и на тези от горните ми постове ще седна да ти сметна схема. :wink:


Ти пък какви въпроси задаваш сега...
То е ясно - правиш по един проект от всички видове, публикуваш го с точните стойности на елементите, начина на опроводяване и информация откъде може да бъдат купени и на каква цена и освен това за всеки даваш подробно описание на получените параметри и кой как звучи.
Одобреният проект ти се възлага да го налепиш и да го представиш в тридневен срок!
Тука малко не разбрах...
Аз предоставям 3 проекта при трите различни свързвания.Кой ще го одобри? и като бъде одобрен трябва да седна и да го реализирам в 3-дневен срок?Правилно ли съм разбрал?
Гледам да помогна а пък ме награбихте... :roll:

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от haralanov »

dark написа:ако не е прекалено нахално


Ти как мислиш...

Аватар
dark
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:00 am
Местоположение: asenovgrad
Обратна връзка:

#27 Мнение от dark »

:oops: Еми знам че е нахално но като не мога сам се триабва да помоля някои.Извинявам се за нахалството :oops: :oops:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Ivan Rachev »

..дали е достатъчно ще се разбере рязко когато го донесеш да го чуем :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Stanislav Bratanov написа:Тука малко не разбрах...


Какво има за разбиране?
Това беше майтап!
Както пише в началото, това не е сайт за начинаещи.
Който не може да си сметне елементарна лампова схема, първо трябва да се научи, а след това да задава въпроси.
За мен цялата тема представлява подигравка с всички (включително и ти), които имат познания в тази област.
Първо беше 300B, после стана EL84, после кой знае какво...
Направете ми това, сметнете ми онова...
Заключвам темата.

Заключено

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта