Изработване на трафове

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
propeller

Изработване на трафове

#1 Мнение от propeller »

Здравейте!

Отдавна следя този форум, но “поствам” за пръв път защото съм доста по-назад от вас с ламповата теория и практика, а и се занимавам с лампи предимно за китарни приложения –последно модифицирах един стар динакорд (някакво копие е на Fender Tremolux, но с EL34 вместо 6l6GC ) и съм зверски доволен от саунда – хем безумно тежък, хем топъл и мазен :D .

Сега планирам да си направя подобен усилвател, но с всички екстри – качествени лампи и пасивни елементи, звездево заземяване, релета за превключване на каналите, effects loop, и т.н.. Проблема е, че нямам нито материали и инструменти, нито знания, търпение и умения да навивам трансформатори, а пък не ми се иска да поръчвам от чужбина.

Тъй, че въпроса ми е дали някой от Вас изработва или пък знае къде (на кого) мога да поръчам захранващ и изходен трансформатор за китарен лампов усилвател, който ще е с 4 броя ЕСС83 и два броя EL34, работещи в Push Pull. Имам чертежи, схема на навивки и т.н., но предполагам, че ако някой може да навива няма да има нужда от тях, защото ще знае по-добре от мен как да изчисли всичките параметри.

Моля дайте някакви координати тук или на РМ.

Поздрави!

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#2 Мнение от wassilzaza »

Ето ти решението на въпроса за трафовете:
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=4766

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#5 Мнение от Vasil Nikolov »

Todor Kovachev написа:
Georgi написа:
wassilzaza написа:Ето ти решението на въпроса за трафовете:
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=4766

Vasil произвежда само захранващи трафове :wink:


А какво му пречи да мотне и изходен PP , минава се и без междина , пробвано. :wink:

Кажи ми точно как и ще го направя :D ?Ако искаш пиши ми и на лично?
За PP мисля че Аспарух навива, но не съм сигурен ,питайте Иван Рачев.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Goro »

Внимавайте с тороидите като изходни в пушпула, понеже лесно се насищат при разбаланс на рамената.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на трафове

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

propeller написа:... а пък не ми се иска да поръчвам от чужбина..


Защо?

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#8 Мнение от Vasil Nikolov »

Ето тук има хубавки и евтинки трафчета , може да си избереш :D и се оправа работата

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#11 Мнение от Vasil Nikolov »

Todor Kovachev написа:Васко, ама и ти си един шегаджия

ИзображениеИзображениеИзображение

Eми Тошко исках само да напомня за простото правило ,че ако човек не може да отдели нужните средства и пари ,по добре да не се занимава с PP и SE особено да правиш компромиси с изходния траф.Не може с маймунски номера да ловиш мечки.Е отделен е въпроса с критерия на човек, че "Ето видите ли аз си събрах ус със стари части от радиоприемници и телевизори и то свири" Щом му харесва...

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Goro »

Todor Kovachev написа:Да така е, но това се предвижда при проектирането, ... :wink:

Това го кажи на Мено ван Дер Вен, когато проектира тороидалните трансформатори на Плитрон, да го има в предвид. Аз имам 3 такива и се набутахме с около 1000$. Иначе изглеждат като произведение на изкуството, изкарват си всичките декларирани параметри (най-високите които се срещат), но само не се е сетил да ги измери по този параметър и се оказва, че при разбаланс 2% между рамената се насищат.
Последно промяна от Goro на Пон Апр 30, 2007 9:06 am, променено общо 1 път.

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Goro »

Vasil Nikolov написа:Ето тук има хубавки и евтинки трафчета , може да си избереш :D и се оправа работата

Васко, ще вземе някой да си купи Хашимото и тогава ще разбере, че не е трябвало да ги ползва, дори да са му подарък. Но външният им вид е перфектен.

distrotion

#14 Мнение от distrotion »

Човека ви моли за съвет а то какво стана....

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#15 Мнение от Vasil Nikolov »

distrotion написа:Човека ви моли за съвет а то какво стана....

Кво мрънкаш ве? Ти сметка ли ни държиш, какво да пишем и кво да съветваме? Хубавите изходни ги навива Аспарух, имах възможноста да ги чуя при Симон и то с ГК-71, просто перфектни са.Останалите възможности са на разни там Тамури мамури, Хамонди, Хашимото и т. н.
Много добри са трафовете и на украинеца Тоmmy.Къв по добър съвет от това?Ама тва всички го знаят, само трябва да пишем едно и също като папагали :idea:

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта