Лампов предусилвател.

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
skynet
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Valve Preamplifier

#31 Мнение от skynet »

Ето според мен /не че много разбирам/ :D един добър вариант на High End Valve Amplifier based on the ECL86.
Схемата е от сп. Elektor Elektronics.
Поздрави
Изображение
Помогни на достатъчно хора да получат това, което те искат
и ще получиш всичко, което ти поискаш.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#32 Мнение от velinski »

Като добри лампи за pre-amp препоръчвам 5687 (руски аналог 6Н6П - той дори е по-добър), ЕСС88/Е88СС/Е188СС, 6Н30, 6С45П (доста микрофонична), 6SN7 (6Н8С), 6SL7 (6Н9С), старият но много музикален американски триод 76, старите немски пощенски триоди Аа, Ba и прочие.

Можеш да ги вържеш както ти е угодно и в зависимост какъв изходен волтаж/ток/импеданс гониш - катоден повторител, SRPP, катоден повторител на Уайт...

Обикновено една лампа като катоден повторител с раделителен изходен кондензатор върши чудесна работа за моноблокове с драйверни лампи. Аз съм привърженик на възможно най-простите схеми. И стой далеч от пентодите, дори и в триоден режим...

Ето една изпробвано добра схема:

Изображение
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#33 Мнение от Bojo »

Абсолютно подкрепям мнението ти Велински. Триодното звучене е незаменимо. Аз за жалост не разполагам с 5687, но съм си играл с руски лампи (в схеми за предусилватели): 6н1п, 6н2п, 6н3п, 6н23п, 6н30пi, 6н6п, 6н16б-в, 6с3п, 6с4п и други руски лампи. Любими са ми 6н2п -(ев), 6н3п -(ев), и 6н6п, както и единичните триоди 6схх.

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта