Мнение за 6П14П

Ако знаеш какво искаш!
Съобщение
Автор
Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение за 6П14П

#1 Мнение от DJ Popa »

Здравейте!
Попаднаха ми няколко бройки от въпросната /клонинг на EL84/ лампа /както и доста други видове лампи/ , та се интересувам някой има ли впечатление от нея. Ще бъда благодарен на всички обосновани мнения....
Последно промяна от DJ Popa на Пон Май 01, 2006 7:07 pm, променено общо 2 пъти.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Borislav Uzunov »

Спокойно можеш да я ползваш като заместител в схемата на малкия слон. Разликата в звука спрямо EL84 е, че 6п14п е с по-остър и рязък звук. Ако си решил да правиш нещо в този калибър действай смело, лампата си я бива. :wink:
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Borislav Uzunov »

satansho не ми се прави на остроумен, а кажи ако имаш мнение по въпроса. Според мен Hollowman-а изобщо не го интересува дали ще си слагаш обеци или нещо друго. :)
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Borislav Uzunov »

satansho кога стана въглищар, кога ти почерня задника, че ти ще определяш как трябва да се назове характера на дадено звучене. За твое сведение, тези тези субективни термини се използват доста отдавна и не съм ги въвел аз. Затова ще те помоля следващия път когато не знаеш какво да кажеш, да не казваш нищо, за да не изглеждаш смешен.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Ivan Rachev »

satansho написа: сега като се замисля съм я чул за пръв път преди около 25 години
...нищо лично но какво точно чу преди 25 години при положение че допреди няколко месеца не можеше да направиш разлика между медни и сребърни кабели ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от taslak »

6П14П не е най-добрата от фамилията EL84, но върши работа и може да се направи с нея много добре звучащ усилвател.

Satansho, би ли описал звученето на тази лампа (а пък и на коя да е друга) без да използваш термините, използвани от Freeman? Благодаря предварително.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Borislav Uzunov »

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=44&mode=&order=0&thold=0
Прочети тази статиика, сигурно човека дето я е писал нищо не разбира, затова използва субективни термини.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#8 Мнение от Bojo »

satansho написа:напушва ме смях като чуя някой да обяснява звука като мек ,острър твърд, мазен ,сух и прочие ,та за туй не се стърпях да се пошегувам (надявам се така да съм и бил рабран :wink: ) аз още съм в търсене на големия звук така че.... честно казано не съм в въсторг от таз лампа, ама това са си само приказки, додето не го чуеш и сравниш нищо няма значение тъй че успех приятелю ....... 8)


Това е въпрос на някакъв експириънс, приятелю - на мен дори понятия за звук и звучене като: "жилав", "аморфен", "найлонов", "гумен" и др, не са ми смешни, напротив - дават ми представа за какво става дума.

Teodora Todorova

#9 Мнение от Teodora Todorova »

satansho написа:напушва ме смях като чуя някой да обяснява звука като мек ,острър твърд, мазен ,сух и прочие ,та за туй не се стърпях да се пошегувам (надявам се така да съм и бил рабран :wink: ) аз още съм в търсене на големия звук така че.... честно казано не съм в въсторг от таз лампа, ама това са си само приказки, додето не го чуеш и сравниш нищо няма значение тъй че успех приятелю ....... 8)


А мен пък ме натъжава факта, че член на аудиофилски форум го напушва смях от подобни обяснения :(

Може би не трябва да ти казваме, че от музиката може да стане студено, топло, страшно и др.

Хайде със здраве

Teodora Todorova

#10 Мнение от Teodora Todorova »

satansho написа:мене от музиката ми става само готино...а за другото пази боже
сигурно не съм чак толкоз чуствителна душа


Не се праи :D :D :D Ще я видиме тая работа с чувствителността някой ден на някоя аудиофилска сбирка (надявам се) :smt059

Публикувай отговор

Обратно към “Лампови усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта