CD backup

Съобщение
Автор
D.Kolev

#2 Мнение от D.Kolev »

C1 è C2 ãðåøêè.
òåîðåòè÷íî íå ñå ãóáè , ôèçè÷åñêè ñå ãóáè ,àìà íàëè èìàìå error correction ïîäàðúê îò âèñîêèòå òåõíîëîãèè :P çà êàêâî ñà íè õóáàâè çàïèñâà÷êè è êà÷åñòâåíè äèñêîâå êàòî ìîæåì äà ðàç÷èòàìå íà íåãî :?


âñå ïàê ðàçëèêàòà ñ îðèãèíàëà îáèêíîâåííî å ïðåíåáðåæèìî ìàëêà

Zmej

#3 Мнение от Zmej »

Б@си темата.... 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

За чуй дедов ви е да давате един пари за оригинален диск, че да седи някъде на топло, а да слушате копието на записван носител?!?! А според вас как се 'амортизира' един диск от слушане??!?!?!?

Четенето на диска не е такъв проблем като записването - още не е измислена записвачка на света, която да запише диска така, както го 'набива' матрицата...

Разликата между копието и оригинала е малка, ама винаги я има. Да не говорим, че има и доста голяма разлика между различните носители...

Демек - слушайте си оригиналните дискове и не се занимавайте с глупости...

D.Kolev

#8 Мнение от D.Kolev »

íà òåçè êîèòî ðåøàò äà ñè ïðàâÿò ïîäîáíè êîïèÿ ùå èì å íóæíî åéòâà
http://www.sentex.net/%7Emwandel/tech/changer.html

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#9 Мнение от joro66 »

bigASSyou написа:на тези които решат да си правят подобни копия ще им е нужно ейтва
http://www.sentex.net/%7Emwandel/tech/changer.html


Тоя уби коча с лопатата :D Това ми пнапомни за едно мое творение - когато бях във 3 клас се опитах да си направя грамофон с фуния като старовремешните - беше всичко от дърво, а рупора беше една фуния обикновенна за течности, но доста голяма. Издаваше някакви звуци, но по големия проблем беше че не можах да му докарам оборотите. :) А колко плочи съсипах с карфицата дето я бях сложил за игла :evil:

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от sparky »

bigASSyou написа:на тези които решат да си правят подобни копия ще им е нужно ейтва
http://www.sentex.net/%7Emwandel/tech/changer.html


Баси ентусиаста! Тоя ме уби с тухла четворка! :)
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Zmej

#11 Мнение от Zmej »

beauty_divine написа:Делим си парите за поръчката на оригиналния и после си слушаме презаписите като си мислим, че няма загуба на качество... :D
А дали това е така и при най-малката скорост на запис?


Toва донякъде е оправдано, ама ще дойде време, когато ще започнете да се биете за оригиналите :)

Направи прост тест - вземи си добре звучащ оригинален диск и започвай да си го връткаш на различни носители, различни скорости, демек играй си. Ако не хванете разлики с твоя човек, действайте :)

dr_Justice

#12 Мнение от dr_Justice »

Ами аз правя нещо подобно. Понеже не съм от тези, които пипат дисковете с ръкавици и преди всяко пускане ги почистват старателно с кърпа все ми се случва да ги поиздраскам тук-там. Освен това, когато приятел ми поиска някой албум не мога да му откажа и така запазването на оригиналите дискове се превръща в една доста трудна задача за мен. Затова си записвам любимите дискове във WAV формат на DVD-та. Еднослойно DVD събира 6-7 диска. После ако ми се наложи от това DVD записвам на всепризнатите Taiyo Yuden с личния Plextor на 4-та скорост с ЕАC. За мен резултата е задоволителен.

Аватар
stalov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 1:00 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

#13 Мнение от stalov »

копиране 1:1 = няма загуба на информация ( качество )

dr_Justice

#14 Мнение от dr_Justice »

stalov написа:копиране 1:1 = няма загуба на информация ( качество )


И това е вариант, но когато оригиналът е в отлично състояние. Миналата седмица правих копие от един доста пострадал оригинален диск. Записването чрез имидж копира и пуканките, предизвикани от надрасканата повърхност. Когато го направих през WAV тези грешки не "избиха".

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от Ivo_Hristev »

stalov написа:копиране 1:1 = няма загуба на информация ( качество )



Винаги има..... въпроса е какви и колко разлики можеш да чуеш....

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта