Мнения за звукова карта X-Fi XtremeMusic

Съобщение
Автор
Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от BotsRevenge »

Ами зависи от това какво използваш за сравнение. Ако питаш за качество спрямо вградените в дънните платки звукови карти, то разликата е огромна. Карти като Creative Live!, Audigy, Audigy 2 (за Audigy 4 не знам) не възпроизвеждат добре честоти над 17000хз, докато X-Fi няма проблем до 20 хил. хз. Спрямо предшествениците си X-Fi звучи по-ясно и детайлно.
По-конкретни думи за качествата на картата не мога да кажа, защото по системката ми има още доста работа докато стигна до момента да мисля за по-качествена карта.

Аватар
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от bobalan »

това ми прилича на геймърски и кино насочена звукова карта. Цената и е толкоз висока май точно заради глупавите процесорчета и ефекти (екстра кристал хипер супер файдълити, раз'ир'шли).
Не съм я чувал, но ревюто ме отврати. Така че се постарай да я чуеш преди да дадеш толкоз пари.
РЕзултатите от теста с РМАА не са впечатляващи - имам карта отпреди 6години която ем звучи добре, ем има по-добри честотни характеристики в този тест, ем е по-ефтина :)
Помисли дали ти трябват всичките звукови процесори и красиви интерфейси на картата. Щото за 150долара се купува
Маудио карта ако не се лъжа. Там поне парите ги даваш не за екстри а за звук.

HymerrA

#7 Мнение от HymerrA »

Направо ме отврати това ревю :
SuperRIP – предишните две технологии, обединени със софтуер за извличане на CD-Audio звука във висококачествени mp3;

Или супер -дупер невероятните й възможности ,че и много сериозни :smt047

Entertainment режим – в него е добре да работите, когато гледате филми или слушате музика. Възможностите за фина настройка са много сериозни – Dolby, DTS и CMSS-3D.

Гадния софт абозва хубавия хардуер.Вземи си едно M-Audio и си свиркай :wink:

Krasi Yonchev

#8 Мнение от Krasi Yonchev »

audionote написа:Имах желанието да си взема в пъти по добра карта, но няма кой да ми продаде


Предположението ми: M-Audiophile 2496 (около 100 евро е тук) (имал съм я почти 2 години) с мод от Etheraudio! Все пак искаш аудио интерфейса да пее, а не да:

ultimate написа:Това, което ме блазни при X-Fi XtremeMusic, е добрия звук на мп3-ки /поне според рекламите и ревютата/ и разработените й приложения за разни звукоизмервателни програми, като напр. RMAA. Докато за по-неразпространените карти трябва изобретателност.


Това са глупости, с които Креатив зарибява масата. Сериозно ли би си взел тая пръчка заради това? Той, bobalan, добре го каза:

bobalan написа:това ми прилича на геймърски и кино насочена звукова карта. Цената и е толкоз висока май точно заради глупавите процесорчета и ефекти (екстра кристал хипер супер файдълити, раз'ир'шли).


именно!

ultimate написа:Основен недостатък на всички Креатив е ресемплирането 44,1 -> 48/96... кхц, което не се изключва по желание


За стабилността на драйверите пък, в професионални приложения, няма да говоря. Мисля, това се знае, и то не от днес. EMU, които бяха купени от Креатив, предлагат много добър вариянт в този ценови диапазон - 0404. До скоро (след като се разделих с 2496) бях с 1212m, която има невероятен глас, но която страда, както цялата серия на Emu, от един единствен (но повярвай, подлудяващ)недостатък. Драйверите и са писани от Креатив. Не, благодаря. До тук с тях. Просто личен опит. Сега се връщам на 2496 главно заради стабилността на драйверите и, като ше я ползвам за транспорт към Etheraudio DAC...

radioton

X-fi

#11 Мнение от radioton »

Съжалявам че няма да мога да пробвам картата. Днес отидох да си я получа след като я бях платил. Върнаха ми парите с предлог че нямако никъде такава. Имало насипния вариант без in out конектори. Причината да я искам е единствено в оптичния изход за да си свържа кино ресивъра. Много ви моля ако се сещате за карта с оптичен изход или вариант по родните ни магазини. За пореден път съм разочарован на максимум.

The_voice
чете и пита
чете и пита
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: X-fi

#12 Мнение от The_voice »

audionote написа:Причината да я искам е единствено в оптичния изход за да си свържа кино ресивъра.

Единствената карта (засега), която може да ти пусне 5.1 звук през цифровите изходи е тази:
http://www.ihda.co.kr/skin/ihda/goods/p ... 0000027136

Аватар
dkokalanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Откаде се купуват M-audio?

#13 Мнение от dkokalanov »

V Computer2000 ima samo m-audio 5.1 druga firma vnasya li m-audio?

D.Kolev

#14 Мнение от D.Kolev »

ùî íå ïîëçâàòå óñá äàêà íà âèòåêê.
ïåå ñè ñóïåð , êðåàòèâà ãî ïðîäàäîõ çà 10 ëåâà 8O :P 8O âåäíàãà ùîì ÷óõ òåêñàñà.
íà êîéòî ìó òðÿáâà è ëàéí-èí :
http://www.netams.com/~anton/usb-adc/index.html
çà ÐÑ òîëêîâà , ïîâå÷å íå ìó òðÿáâà ÷å èíú÷å ñúñ öä ïëåúðèòå ùå òðÿáâà äà ãî áîðÿ :P
êàòî çàêà÷èõ îñöèëîñêîïà , ñå îêàçà ÷å è çà ãåíåðàòîð ìîãà äà ãî ïîëçâàì :wink:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Откаде се купуват M-audio?

#15 Мнение от Nanko Rusev »

dkokalanov написа:V Computer2000 ima samo m-audio 5.1 druga firma vnasya li m-audio?


Имаше линк тук някъде към вносител. Цената е като на сайта (.ком) + 20%

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта