От PCM1742 –> направо към НЧУ ???(въпрос за мод)

Съобщение
Автор
Аватар
lelemale13
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Дек 30, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

От PCM1742 –> направо към НЧУ ???(въпрос за мод)

#1 Мнение от lelemale13 »

Става въпрос за Pioneer DV-600. Първо пробвах това със creative audigy ls(WM8768) и звука е доста по добър, става за слушане(сложих една букса и взех сигнала през един кондензатор дирекно от дака) и като сравних звука със DVD-то и се оказа че звука е осезаемо по-лош и сега съм намислил да направя и с DVD същото на всички канали. Пробвах да взема звука от дака и наистина звука е доста по-добър но за съжаление нивото е по ниско, ще го преживя :)
дали бих имал проблем от прескачането на филтъра след дака?

Искам да ви питам и още нещо понеже за в бъдеще ми се иска да сменя операционните и да махна mute транзисторите дали филтъра които е направен със ОУ-тата не разваля звука и дали няма да е по добре да махна кондензаторите и да си остане само усилвател на ниво.

Имам Chaintech AV-710 като махнах mute транзисторите ми се струва че баса е по силен за което не намирам обяснение, дали не съм станал жертва на плацебо ефекта :D но всъщност няма голямо значение- ще я продавам(не намерих разлика в звука в сравнение с криетива) така и се реши и софтуерния проблем със изчезването на звука, при всяко рестартиране ми се налагаше да я настройвам

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта