Да се занимавам ли с този ДАК?

Съобщение
Автор
50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Да се занимавам ли с този ДАК?

#1 Мнение от 50AE »

Поръчах си преди няколко месеци ДАК кит от ибей, който се обсъжда постоянно в diyaudio форума.

http://www.ebay.com/itm/CS8416-AK4396-N ... 19c8f5597d

Като дойде, просто го сглобих. Истината е, че съм го зарязал и още не съм го пуснал. :oops: Само събира прах вкъщи.
В момента слушам на модната звукова карта X-fi music. Модовете са - сменен филтриращ захранването и байпаснат кондензатор (elna silmic II), окъсени куплиращи на пътя на сигнала, сменен ОУ с LM4562. Свири доста по-добре от оригинала, но нямам база за сравнение.

А този ДАК, който показах по-горе - от пръв поглед си личи, че кондензаторите са му ментета. Но въпросът ми е, има ли потенциал в интегралните схеми и дали си заслужава използването му?
Дали да зарязвам звуковата карта и малко по малко да мина към външното?
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
radobest
има известен опит
има известен опит
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Дек 30, 2007 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Да се занимавам ли с този ДАК?

#2 Мнение от radobest »

Като не си го чул как свири как ще го сравниш с друг за да прецениш дали свири добре или не? :pm
Последно промяна от radobest на Съб Ное 26, 2011 6:32 pm, променено общо 1 път.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Да се занимавам ли с този ДАК?

#3 Мнение от velinski »

Много забавен въпрос :D
Имам пъпка на гза и вие как мислите, дали има смисъл да се почеша?
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да се занимавам ли с този ДАК?

#4 Мнение от 50AE »

Това е ясно, просто ми беше любопитно, дали нямате някаква малка представа за точи чип. :)
Ще го включа тези дни и ще кажа.
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

lubaka22
има известен опит
има известен опит
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да се занимавам ли с този ДАК?

#5 Мнение от lubaka22 »

AK4396 си е прилична делта сигма, компонентите са добре подбрани като за такъв ценови клас устройство, вероятно дака би свирил по- добре от PCM270x. Дали обаче ще ти хареса - едва ли някой без кристална топка ще се наеме да прогнозира.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да се занимавам ли с този ДАК?

#6 Мнение от 50AE »

Смело и високо казвам, че този ДАК прави X-Fi мюзика ми на пух и прах! :) Звукът сякаш живна!

Липсва бас. Но нека не забравяме, че е нужно разработване. Също така, кондензаторите са оригиналните.
Като за начало ще сменя филтриращите с Панасоник ФЦ-та.
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да се занимавам ли с този ДАК?

#7 Мнение от 50AE »

Дааааа!
(извинявам се за двойното мнение)

Но искам да кажа, че горещо препоръчвам този ДАК. За 50лв китът е просто без пари. Пресно пуснат не прави толкова много впечатление, но след ден-два слягане изведнъж звукат стана по-мек в същото време изразен, аналогово звучащ и динамичен. Започнаха да изпъкват детайли като никога преди.

Разбира се, подмених някои кондензатори по направление на списък с елементи от diyaudio форума. Филтриращи с ROE и главните филтриращи на захранването с Пана Еф-Це :). За момента нямам пари дори и за качествени конди. Но ЦАП-ът принадлежи към много модификации. Ако някой се интересува, може да попрочете темата. http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... 532-a.html
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта