Въпроси за Marantz CD 53 mk II

Съобщение
Автор
Аватар
vangelov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Въпроси за Marantz CD 53 mk II

#1 Мнение от vangelov »

Здравейте !
Разполагам със CD Player Marantz CD-53 mk II. Представя се доста добре с музиката която най-често слушам (предимно акустична) но при по-комплексни парчета има още доста какво да се желае (трудно ми е да опиша с термини субективните си музикални възприятия и забележки, но определено искам повече :oops: ). Сега съм изправен пред дилемата - външен DAC или модване на машината...
За модификации на тази серия плеъри намерих страшно много информация и са все неща с които бих могъл да се справя - Kwak Clock, отделни захранвания на всеки от блоковете, смяна на някои компоненти и прочее. Това с което разполагам е ограничен бюджет (200-300 лв), леко позабравени познания от техникум по електроника Ленин :idea: и много желание за качествен звук. Според някои мнения по чуждите форуми, за да се вдигне качеството на звука на тази машина чрез външен ЦАП, същият трябва да е от доста висок клас - нещо с което не знам дали ще се справя както ценово така и като реализация.
Молбата ми е да ме посъветвате при всички тези фактори - да го модвам ли или да го ползвам само като транспорт + външен DAC. Интересно ми е и какви са впечатленията ви от DAC-a който се обсъждаше тук, както и дали мога някъде да го чуя ?
Благодаря предварително !

audioman

#2 Мнение от audioman »

Да, можеш да чуеш някои от ЦАП-овете. Те се справят много добре, далеч над класата на 53, по мое а и също по чужди мнения по-добре от тежко МОД-ван 67Kl sign, ako Marantz сериите изобщо са ти референтно ниво.
Най-доброто решение според мен е вътрешен ЦАП /2-ри/ в твоя плеър. По-евтиното е да модваш плеъра

Аватар
vangelov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от vangelov »

Ясно, благодаря ти !
Почвам да се ровя из форума за последната версия на вашия ЦАП...

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта