конкретно за sound card

Съобщение
Автор
Аватар
cesar85
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 12:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

конкретно за sound card

#1 Мнение от cesar85 »

чета този форум от доста време, но тъй като съм начинаещ не си позволявам да давам мнението си. смятам и за напред предимно да чета за да не съм често в раздел "бисери" :roll:
искам само един съвет: смятам да си взема sound cart но не знам точно каква. спрял съм се на M-AUDIO REVOLUTION 5.1 но не знам дали има смисъл да влагам толкова пари тъй като колоните ми са 5.1 със AC-3 и DTS декодер а музиката която слушам е предимно в wav формат и искам да взема максималното от тях в стерео звук. чудя се дали някоя по "скромна" карта няма да ми върши същата работа имайки предвид ограничените възможности на wav формата

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Demiurg »

Не си мисли за "ограничените възможности на wav- формата" ! Със сигурност са по- големи от тези на кабелите след картата, на усилвателя след кабелите и на колонките ти !!!
Иначе - ДА! Революшъна е една добра карта за парите си !!! За "по-скромна карта" - не си заслужава - гледай оттук и нагоре ![/quote]

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: конкретно за sound card

#3 Мнение от Nanko Rusev »

cesar85 написа:чета този форум от доста време, но тъй като съм начинаещ не си позволявам да давам мнението си. смятам и за напред предимно да чета за да не съм често в раздел "бисери" :roll:
искам само един съвет: смятам да си взема sound cart но не знам точно каква. спрял съм се на M-AUDIO REVOLUTION 5.1 но не знам дали има смисъл да влагам толкова пари тъй като колоните ми са 5.1 със AC-3 и DTS декодер а музиката която слушам е предимно в wav формат и искам да взема максималното от тях в стерео звук. чудя се дали някоя по "скромна" карта няма да ми върши същата работа имайки предвид ограничените възможности на wav формата


Продай си колоните пич :lol: И ресийвара (ако имат отделен). И си спретни стерео.

След това ... M-Audio 2496 или нещо по-добро.

Demiurg написа:Не си мисли за "ограничените възможности на wav- формата" ! Със сигурност са по- големи от тези на кабелите след картата, на усилвателя след кабелите и на колонките ти !!!
Иначе - ДА! Революшъна е една добра карта за парите си !!! За "по-скромна карта" - не си заслужава - гледай оттук и нагоре !


Той иска по-"скромна" като цена, тъй като не иска да плаща за 6 а за 2 канала. Аз така го разбирам. За това и предлагам 2496 :wink: ама цената и хич не от скромните (не че и скъпа де).

Btw тук се обсъждаше някакъв Chaintech, с VIA чип, добра била ...

А също според мен няма да ти е зле да видиш темата на Теодор в Цифово Аудио за USB Dac !

П.П. пише се card, а не cart ..

D.Kolev

Re: êîíêðåòíî çà sound card

#4 Мнение от D.Kolev »

Nanko Rusev написа:Chaintech, ñ VIA ÷èï, äîáðà áèëà ...


áëà-áëà :lol:
:wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: звукова карта

#5 Мнение от Ivan Rachev »

antonix написа:Скъпа е , но си струва !
...картата е хубава но не е скъпа :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

D.Kolev

#6 Мнение от D.Kolev »

ïîäîáíî íà ì-àóäèîòî
http://www.asahi-kasei.co.jp/akm/en/pro ... k4524.html
âñå íà åäíî è ñúùî ìÿñòî òúï÷àò âñè÷êè ïðîèçâîäèòåëè.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта