Връзка на ПЦ с Синтезатор

Съобщение
Автор
Silent_Scream

Връзка на ПЦ с Синтезатор

#1 Мнение от Silent_Scream »

моедала на синтезатора е YAMAHA PSR A1000. Връзката се осъщестява със кабел към синтезатора с букса 9 пина, а към пц-то към КОМ порт. Инсталират се драйверите на пц-то и после какво се прави , за да се осъществи тая връзка или за да познае синтезатора пц-то и обратното. И още нешо... възможно ли е по принцип друг носител да се използва като допъкнителна памет за синтезатора (без дискета) който да съхранява миди файлове... например мп3 плаър с вгадена памет или някакъв др такъв носител,възможно ли е и как да стане, понеже целта на връзката която се опитвам да създам между пц-то и синтезатора е именно тази,да го ползва като място за миди'та... Благодаря предварително !

Teodora Todorova

Re: Връзка на ПЦ с Синтезатор

#2 Мнение от Teodora Todorova »

Silent_Scream написа:моедала на синтезатора е YAMAHA PSR A1000. Връзката се осъщестява със кабел към синтезатора с букса 9 пина, а към пц-то към КОМ порт. Инсталират се драйверите на пц-то и после какво се прави , за да се осъществи тая връзка или за да познае синтезатора пц-то и обратното. И още нешо... възможно ли е по принцип друг носител да се използва като допъкнителна памет за синтезатора (без дискета) който да съхранява миди файлове... например мп3 плаър с вгадена памет или някакъв др такъв носител,възможно ли е и как да стане, понеже целта на връзката която се опитвам да създам между пц-то и синтезатора е именно тази,да го ползва като място за миди'та... Благодаря предварително !


Не съм много сигурна дали съм те разбрала правилно, но тъй като в болднатия текст има цел...:
Предполагам, че ти е необходима някоя програма за аудио и миди обработка. Аз лично се спрях на Ableton Live! за запис и обработка на аудио и миди файлове, защото от програмите, които съм пробвала до сега, тази ми допадна най-много откъм функционалност, интерфейс, качество на запис, минимална латенция при записите.
Та с програма подобна на Ableton Live! (избора на подобен софт е огромен) можеш да запаметяваш миди файлове на компютъра, да ги обработваш софтуерно и да командваш с тях един или повече синтезатори, дръм-машини или каквото имаш, в зависимост от компютърната ти конфигурация, портовете които имаш на компота и синта/синтовете.

Относно това дали може да съхраняваш миди-файловете на носител различен от дискета - ми може, но дали ще може да зареждаш въпросните в синтезатора без да минава през ПЦ.. мисля, че не може предвид спецификациите на синта ти, които разгледах на бързо ето тук

Малко ме обърка и с тия кабели с 9-пинови букси и КОМ порта на компота. :?
Аз връзвам с интерконекти за аудио запис от синта към ПЦто и съответно миди кабеляци за миди запис/команди, та ако може да уточниш кои от посочените в спецификациите на синтезатора ти портове използваш и кои на компютъра (ако може и повече инфо за него), ще ми е по-ясно какво е положението при теб и следователно ще мога да съм сигурна в съветите, които ти давам.

ПС: машинката никога не съм я' пипала... таа как е? :D

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта