Sony CDP-M69-мнения и помощ за мод

Съобщение
Автор
HymerrA

Sony CDP-M69-мнения и помощ за мод

#1 Мнение от HymerrA »

Здрасти отново.Вчера се сдобих с изключително запазен и добре работещ плеър CDP-M69 от Sony Japan.Бях поотвикнал да слушам японски плеъри покрай тези Philips-ови,които събирам,но имах възможността да го чуя и направо се влюбих в звука му.Плеърът е двойка CDP56-ци -18bit,8 times oversampling.Кондензаторите са на ELNA,а лазерчето е KSS240A и е меко казано стабилно.Идеята ми е да го послушам няколко дена още в оригинален вид и да преминавам към следващата стъпка. Мисля да вкарам в просторната кутия отделни трансфове за всяко напрецение ,а се чудя дали да не храня и двете CDP-та с 2x5V от два отделни трафа-за всяко по един.Кондензаторите ще сменя с налични Nichicon-и и BG-ве ,като ще се обърне специално внимание на звуковата част.След това се колебая дали да използвам 6NS tubes или да търся схемичка на кадърни транзстори,защото ОУ-тата ,които са използвани не са ми приемливи на този етап.Добре ще е да чуя мнения по въпроса,защото се колебая дали да не го преработя на non-os.Някой има ли пряко впечатление от този DAC и може ли да ми помогне с линкове,не че нямам вече някой и друг ,но ще са ми полезни.Какво още може да се пипне по този плеър от изброеното и правилно ли съм се ориентирал :?:

HymerrA

#3 Мнение от HymerrA »

Mи lozef ,ти макр всичко си доказал ,че си ми френд и мога да кажа ,че такава динамика за непипан плеър е очудваща.Запазил съм хубави капацитети тамън като за него,а предусилвателя след проверка на наличности реших ,че ще е лампов,защото матириал се намери за схемата.
Оттук нататък имам почти всичкото инфо,но оправдано ли е да използвам толкова трафове :?:

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Fenkiller »

Всичко относно захранването е оправдано, както се казва колкото повече толкова повече!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта