Опит за мод на СД Technics SL-E10

Съобщение
Автор
Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#16 Мнение от Rusin Atanasov »

Точно това двуполярно напражение ме притеснява . Защото като мерих напреженията се оказва че трафа ми дава на празен ход точно 2х17,9В~, а след греца и филтровите капацитети напрежението е -14В и +22,5В като самите капацитети са с различни стойности 220мФ и 2200мФ. това за мен е странно но предполагам си има обяснение . Би трябвало операционните да се захранват с 2 еднакви но различни само по полярност напрежения . Разгледах схемите на други плеари не само Техникс - пак е така. Бихте ли ми обяснили?

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#18 Мнение от Rusin Atanasov »

брееее, колкото повече човъркам по сложно става ...ама няма да се дам ще го боря до край или ще свири или само ще свети :D

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rusin Atanasov »

До сега съм направил следното: замених капацитетите с 100нано/63В wima и шунтиране на електролитните. Махнах муте транзисторите/на снимките не се виждат/. Само след тези процедури свирката определено е по добра. Сега с 2 трафа ще захранвам по отделно опамповете, а единият траф е специално за ДАК-а . На всеки траф отделни изправители HER206 +капацитети и TL431C. От долу на плеара съм предвидил метална плоча 140ммх140ммх10мм против вибраций.
http://store2.data.bg/rusin/Technics%20SL-E10/MOD/
Захранванията ще са на 1 платка над оригиналната. Преди да съм почнал платката ме интерисува за ДАК-а захранванията са за аналоговите и цифровите пинове. По отделно ли трябва за всеки от тях да има стабилизатор или събирам всички цифрови към 1 стабилизатор и всички аналогови захравнвания към друг стабилизатор TL431C ?

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост